?!?! Skrevet 24. mai 2006 #1 Skrevet 24. mai 2006 hva gjorde dere som har vært i utlandet når dere tok taxi og sånt? dit vi skal må vi ta taxi hele tiden. veldig slitsomt å måtte gå å bare på bilsete overalt hvor vi skal i tilegg til barn og vogn.. noen med lure forslag? hva med sånne vogner som er kombinert bilsete og vogn? hvor gammel kan ungen være for å bruke dem? syns de ser så små ut. vesla er nesten 9 mnd når vi skal dit.
Luguber Skrevet 24. mai 2006 #3 Skrevet 24. mai 2006 Ikke alle taxier har bilbelter i Thailand, noe som det ikke er så mye vi kan gjøre med... Skal kjøpe en brukt to-punkts bilsete som vi skal ha i bilen som vi skal kjøre mye med, men når vi er i Bankok må vi rett og slett bare ha mini på fanget eller jeg fester ham til meg med bæreselen. Gir ikke særlig sikkerhet, men da er han i det minste festet til noe.
Jema Skrevet 24. mai 2006 #4 Skrevet 24. mai 2006 V har akkurat vært ute og reist. Var blant annet i Thailand, Minstemann var da 7 mnd og han satt på fanget. Det er som sagt ikke bilbelter i alle taxiene. Jeg ville ikke tatt med bilstol.
?!?! Skrevet 24. mai 2006 Forfatter #5 Skrevet 24. mai 2006 er det noen flere meninger om det å ha henne på fanget? jeg vet de kjører som idioter der nede..
Mamma`n til Lukas & Milla Skrevet 24. mai 2006 #6 Skrevet 24. mai 2006 De fleste taxier i Thailand har bilbelter,det er bare det at de gjemmer dem under setene!!! Ett annet problem er at selene ikke er lange nok til å ta rundt bilsete-har det samme problemet som deg,drar i september! (I passet mitt er det 28 visum til Thailand,men jeg har aldri vært der med min sønn)
Gjest Skrevet 24. mai 2006 #7 Skrevet 24. mai 2006 Vi skal til Egypt i sommer.Vi har ei på 2,5 år og baby på 4 mnd. Bilsete er det siste jeg har tenkt å dra med. Det får holde med "alt" det andre vi skal ha med oss. Skal vi ta taxi får vi ta minsten på fanget og la storesøster sitte i sete. Må bare håpe på det beste og satse på at det går fint. Det gikk jo som regel bra i gml dgr også Det blir veldig slitsomt skal man være for hysterisk. Du skal ha ferie, slapp av og stress ned, det går nok bra skal du se!!
Luguber Skrevet 24. mai 2006 #8 Skrevet 24. mai 2006 Helt ærlig, så gjør de ikke det... Ikke spania-tilstander bak rattet, bare mye fortere. Og de fleste er ganske hyggelige, og du kan be dem om å kjøre saktere eller mer forsiktig siden du har med en liten. Faren ligger ofte i turister som kjører der nede som ikke er vant til flyten de har.
?!?! Skrevet 24. mai 2006 Forfatter #9 Skrevet 24. mai 2006 hva er 28 visum? må jeg ha pass til minsten da hun er 9 mnd???
Luguber Skrevet 24. mai 2006 #10 Skrevet 24. mai 2006 Eget pass, ja. Har ikke fått rompa mi i gir ennå, men passbilde er tatt:)
?!?! Skrevet 24. mai 2006 Forfatter #11 Skrevet 24. mai 2006 ordner man det på politistasjonen? og hvordan klarte du å ta passbilde av den lille? hmm.. ser ikke helt for meg at gullet mitt sitter frivillig inni fotoboksen.. hihi
Luguber Skrevet 24. mai 2006 #12 Skrevet 24. mai 2006 Stemmer det, og du må vite lengden på din lille også Passbildet gikk helt fint å ta, lot ham sitte og holdt rundt livet og støttet ryggen. Han så på pappaen og fotografen. Måtte ikke få ham til å smile, men det var ingen problem. Vi har en ganske tankefull baby :-D
?!?! Skrevet 24. mai 2006 Forfatter #13 Skrevet 24. mai 2006 så dere tok det ikke i fotoboks , dere var hos fotograf?
Luguber Skrevet 24. mai 2006 #14 Skrevet 24. mai 2006 Letteste måten, for da tok fotografen til vi ble fornøyde. (tre knips ble det)
Mamma`n til Lukas & Milla Skrevet 25. mai 2006 #15 Skrevet 25. mai 2006 Visum er noe du trenger f.eks hvis du skal til Thailand i over 30 dager. (28 visum er antall visum jeg har i passet,siden du lurte på hva 28 visum var)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå