Anonym bruker Skrevet 22. mai 2006 #1 Skrevet 22. mai 2006 svigermor.. Vi har en liten jente som har to navn.. Svigermor syns tydeligvis at dette er veldig tungvindt for hun kaller henne kun ved det første navnet. Vi bruker alltid begge navnene og det irriterer sinnsykt at hun kun bruker det ene..Hun kommer bare til å bruke det første for hun syns det er så tungt med to navn sier hun.. Synd for henne for hun HAR to navn.. Måtte bare få det ut, blir så frustrert..
Halloween-mamma Skrevet 22. mai 2006 #2 Skrevet 22. mai 2006 Vet du, det der hadde irritert vettet av meg også. Jeg foreslår at dere bruker navnet hennes MYE i nærheten av svigermor nå i første omgang. Og dersom hun spør der ang. barnet - f.eks. "Sover X godt om natten nå da?" - Så svarer dere "X X?" (hele navnet) - og så svarer dere på spørsmålet hennes etterpå det igjen. Slik at hun hele tiden blir minnet om at det hun sier er annerledes enn det dere sier. Og når jenten blir stor nok er det jo godt mulig at hun sier at "jeg heter ikke X, jeg heter XX!!" ...... - krysser fingrene for at dere får en veslevoksen en..
Anonym bruker Skrevet 22. mai 2006 #3 Skrevet 22. mai 2006 Hvem mener du er det noen som har NESTEN samme navn som janta vår? Kan du si eller late som om du ikke fårstår hvem hun mener.
lifa og Eline Skrevet 22. mai 2006 #4 Skrevet 22. mai 2006 Synes det er fryktelig respektløst av svigermoren din. har desverre ingen råd å gi deg.
Anonym bruker Skrevet 22. mai 2006 #5 Skrevet 22. mai 2006 Herregud så respektløst. Jeg har heller ikke noe godt råd annet enn å gjøre som hun over sier, hvis bestemoren sier kun det ene navnet så repeterer du det med riktig navn.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå