Anonym bruker Skrevet 22. mai 2006 #1 Skrevet 22. mai 2006 Jeg er 19 år, førstegangsfødende og er i uke 39+2 og har tilsammen lagt på meg 13 kg... hadde noen ekstra kilo før jeg ble gravid også, så dette med at vekten øker er ikke noe kjekt i det hele tatt.. men nå i den siste uka har jeg fåt sånn sinnsykt lyst på noe søtt eller godt hele veien..har ikke hatt d sånn tidligere... jeg behersker meg jo klart, men kjenner suget er der hehe.. akkuratt nå hadde det vært godt med en melkesjokolade for eksempel..hehe.. så hører jeg stadig om folk som sliter med å ta av etter graviditeten, er det sånn? Håper ikke det, for jeg kjenner at jeg er kjempe motivert til å ta av etterpå å få igjen selvfølelsen min. For du kan si at med mine strekkmerker og den store magen har ikke akkuratt selvtillitten min tatt helt av.. Håper bare så sykt at jeg kan klare å ta av igjen!, og kanskje litt ekstra.. Merker på hele meg hvor dumt jeg syns det er å føle meg så tjukk..
Smånetta 14.mai Skrevet 22. mai 2006 #2 Skrevet 22. mai 2006 Et tips til sukkersuget er å prøve å erstatte med frukt som du liker. Da får du i deg litt vitaminer sammen med fruktsukkeret også. Ellers synes jeg ikke du skal bekymre deg for 13 kilo. Snakket nettopp med søsteren min som gikk opp 25 kilo "i rent, naturlig fett" som hun sa. Og hun hadde gått ned alt etter et halvt år med normal morsjon og amming. Nå spiste gutten hennes MASSE, da, men du trenger litt til ammeperioden.
Gjest Skrevet 22. mai 2006 #3 Skrevet 22. mai 2006 Jeg forstår deg godt. Slik har vi det nok alle som har litt ekstra og likevel gått opp en del. Synes ikke 13 kg er mye i det hele tatt jeg! ) Da har du vært flink til å være førstegangsfødende. Skal love deg at jeg gikk opp mer første gangen, ca 17 kg i tillegg til dine 13! ( Det er klart at det er vanskelig å gå de ned med en gang. Særlig hvis man får en del ekstra. Hos noen ramler kiloene av kjempefort pga amming, hos andre ramler de av når ammingen er ferdig. Jeg selv sier til meg selv at jeg skal gjøre alt jeg kan for å få til amming denne gangen. Det betyr at jeg ikke skal gi så lett opp. Litt for å gå fortere ned i vekt, men aller aller mest for at babyen skal få det den trenger av antistoffer. Ellers skal jeg gå mye tur med vogna, siden jeg får barn på sommeren. Jeg skal forsøke å sette meg et mål på ned 10 kg innen neste sommer, og husker selvsagt på at nå er det ikke 13 kg fett jeg har gått opp, men 3-4 kg baby, ca 2 kg fostervann, noe vann i kroppen, litt ekstra ammefett, morkake, 1 liter ekstra blod osv. Da er det ikke så forskrekkelig med 13 kg likevel`? Eller?
beky Skrevet 22. mai 2006 #4 Skrevet 22. mai 2006 13 kg er jo helt i gjennomsnittet og da har du nok ikke lagt på deg noe mye mer enn magen...Spis det du har lyst på nå de siste dagene av graviditeten, kos deg nå Det er mange småbabyer som reagere på mye når de ammes, så det blir uansett viktig å tenke på hva man putter inn etter fødselen. Mange tar av mye pga amming også..
Anonym bruker Skrevet 22. mai 2006 #5 Skrevet 22. mai 2006 hovedinnlegger.. kjekt å hørd at jeg ikke er alene.. Det er bare at jeg føler meg litt sum, nå når jeg skal ha mitt første barn som jeg gleder meg helt utrolig mye til å få treffe, så går jeg veldig mye å tenker på dette med vekten, mest at jeg har fått så sinnykt dårlig selvtillitt, som også jeg merker jeg får ovenfor barnefaren/kjæresten min til og med.. Har liksom aldri vært noe kroppsfiksert eller noe men nå er jeg så kjempe lei av å føle meg sånn..
Manx -med Loppa & Klumpen Skrevet 22. mai 2006 #6 Skrevet 22. mai 2006 Jeg gikk ned 13 kg innen en uke etter fødselen - så hvis du ikke har lagt på deg mer er nok dette mest baby, livmor, fostervann, 1 l ekstra blod i kroppen og kanskje en del vann. Mine 7 resterende kg forsvant før ammeperioden var omme:-)
Nettemor m/JENTENE ;) Skrevet 22. mai 2006 #7 Skrevet 22. mai 2006 Kan love deg at de 13 kg er du kvitt første uka.. Jeg har gått opp 10 kg med mine og har spist masse søtt den siste tia. Men yngste jenta spiste jeg en pose med mini gullbrød nesten daglig. Men kan virke som jeg trenger dette ekstra selv om jeg spiser mye mat også... Jeg har som deg et par kg for mye fra før, og de har jeg også blitt kvitt i ammeperioden delvis men så begynner det normale liv og jeg blir normale meg.. Syns du fint kan unne deg litt digg.. du har jo heller ikke lenge igjen. Hadde du vært 8 uker på vei og søtbehovet hadde medlt seg i enorme mengder så hadde du kunne vært redd Lykke til...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå