Gå til innhold

syns han veier så lite...21mnd 12,6kg


Anbefalte innlegg

Skrevet

han er 21 mnd og veier 12,6kg vet ikke helt hvor lang han er men bruker 86-92 i det meste.

Han er frisk og rask, ikke tynn, men veldig sterk og "muskeløs". Han er ingen stor spiser men spiser det han trenger. Hva veier ditt bar på samme alder

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jenta mi er 21mnd og veier rundt 11kg. Hun er nok ca 85cm.

Skrevet

Lillegutt her, 22 mnd, veier 11,6 kilo og er ca 85-86 cm, bruker 86 -92 i klær. Han er en liten småspist krabat, men følger sin egen kurve. Vi var i syden før påske og da vi kom hjem derfra var han nede i 9,7 kilo men har nå lagt på seg det han tapte igjen. Han var syk i 7 dager og spiste nesten ikke på 14 dager, sykdom og varme gjorde han litt ut av lage så han levde på eplejuice, vann og salte skruer.

Skrevet

Gutten min veier ca det samme som din, og er ca samme størrelse. Tror det er helt fint jeg :)

Skrevet

Ser det er endel diskusjoner om barna våre og vekt/høyde. Synes det er litt "skummelt" at det er så mye fokus på dette da hvert barn er forskjellig og man kan ikke sammenligne vekten på et barn med et annet. Gener, benbygning, fødselsvekt, matinntak, aktivitetsnivå i løpet av dagen, alt dette spiller inn på vekten. Så lenge barnet ser sunt og friskt ut, bør man ikke bekymre seg for vekten. Barn vokser i perioder, noen måneder står det helt stille også plutselig en dag kjenner man at "oi nå har du jommen meg blitt tung" :o) Jeg sjekker aldri "kurver" for vekt og høyde, men så lenge tulla mi ser frisk ut og har et normalt aktivitetsnivå i løpet av dagen så er nok alt bra. Begynner barnet å bli utilpass, slapp og blek så bør man reagere. Husk at barn er som oss, noen dager har vi voldsom apetitt på mat, mens andre dager kan vi være matleie og ingen ting frister. Det er ikke dermed sagt at noe er galt.

 

Ha en fin dag!

 

Skrevet

Høres ut som han er prikk lik min lille gutt da! Han er 20 mnd og veier vel ca 12,5-13 kg et sted. Han er heller ikke så høy, var 82,5 cm på 18 mnds kontrollen. Han spiser ikke så veldig mye, det hender, men som oftest spiser han lite synes jeg. Han er heller ikke tynn, men veldig bredskuldret og... ja, "muskuløs" som du skriver. Litt kompakt i kroppen.

Skrevet

Synes han høres helt normal ut, jeg. Datteren min på 22 måneder er 10,5 kg og 82cm høy.

Skrevet

En storspist jente på 21 mnd, 10kg og 86cl i klær.

 

Skrevet

min datter er 18 mnd, og hun veier bare 9,5 kg. legen og helsestasjonen mener at det gjør ingenting at hun er litt lett, da hun spiser godt og har en god allmenn tilstand, samt er aktiv.

Skrevet

lite? syntes det hørtes helt normalt ut jeg, gutten min er 2,5 år snart og veier bare 11,3 kilo og er ca 87 cm...bruker 86 og 92 i klær...

Skrevet

Synes ikke jeg var lite i det hele tatt. Snuppa mi på 22 mnd veien knappe 9 kg. Vet ikke hvor lang hun er nå... Hun er småspist og tynn, men aktiv som bare det!!

Skrevet

Da er han omtrent som min. Han veide 12, 6 i morges (riktignok etter en natt med omgangssyke, så han er vel egentlig oppunder 13 kilo), og er 87 cm høy.

Skrevet

Min nydelige sønn på 23 måneder veier 10 kilo og bruker 86 fortsatt i klær. En nett gutt, men absolutt ikke unormalt liten. Barn varierer enormt i denne alderen. Det viktigstre er at de følger sin egen kurve fint :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...