Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Jeg har blitt så tørr at huden sprekker overalt på hele kroppen.. Jeg liker egentlig ikke følelsen av å ha masse krem på huden, men nå må jeg. Det hjelper desverre lite å smøre seg, jeg er fortsatt like tørr 5 min etterpå.. Noen flere som har det sånn og har forslag til en god bodylotion som trekker fort inn i huden? Ekkelt når den bare blir liggende oppå huden. Nå har jeg sprayet hele meg med babyolje, men det blir så klissete! Hjelp meg! ;) (drikker masse vann, men det hjelper heller ikke...)

 

Hilsen "Sahara"

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5061917-flere-som-er-knuskt%C3%B8rre-i-huden/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Er sånn selv. Er sprekktørr i hender og på føtter. Ellers er det ikke så delikat å flasse på magen..sukk. Fant en fotkrem på apo som jeg synes var god. Både i lukt, kosistens og virkning. Heter den igjen a..Spa noe. Den er hvit med blå kork og blå og gullskrift på mener jeg å huske. Like fin å bruke på hender som på føtter.

 

Neglene mine er og knuktørre. Det kan knekke av biter midt på om du skjønner hva jeg mener. Helt porøs liksom. Merkelige greier.

 

Har akseptert det faktum at jeg kommer til å være tørrere i huden nå som jeg er gravid...uansett krem.

Annonse

Jeg er har også blitt plaget av tørr hud!

Fingertuppene mine er knusktørre og det virker som huden sprekker.

Har også fått et slags utslett med tørr hud rundt munn og nese.

Dette begynte å komme for en mnd tid siden... etter jeg vasket ansiktet med en svamp fra H&M, så jeg trodde det var denne jeg ikke tålte.

Men jeg skjønner nå det er mer vanlig og at det kanskje skyldes graviditeten. Det var nok svampen sin feil at det begynte å komme hos meg, siden jeg skrubbet bort fettlaget på huden som skulle vært der...

Men det har jo bare fortsette å spre seg etter jeg sluttet å bruke den.

 

Bruker flere forskjellige kremer, men føler bare dem hjelper der og da.

etterpå er det tilbake til det samme igjen.

Jeg har også et godt tips til krem! Den fåes på Apotek 1 og kommer fra merket Avène og heter Trixera. Det beste er at den er helt uten parabener og parfyme som jo kjent kan skade bebisen! Den koster ca. 180 kr, men er ganske drøy og jeg har t. o. m brukt den i ansiktet!

Lykke til!

Gulp.. "parabener som kan jo kjent kan skade bebisen"

jammen jammen,det har gått meg hus forbi. Sliter med tørre partier i ansiktet (ironisk nok i T-området,-som har vært stedet jeg har hatt fet-hud problemer før graviditeten) og på leggene,og har brukt Biotherm Lait Corporel flittig... hmmm, hva er skummelt med de *velkjente* parabenene? -rødm-

heisann

har selv eksem og er vant med og ha tørr hud som sprikker.

jeg bruker aderma krem ( kjøpes på apoteket) samtidig bruker jeg body butter fra body shop. er for tiden myk som ei barnerumpe =) tjihi..

anbefales.......=)

 

er ikke bra og sprikke nei.. håper du finner noe som passer din hud

 

=)

Hei!

Oj! Det var ikke meningen å bekymre noen! Folk har smurt seg med alt mulig i alle år og fått sunne og friske barn! Det var bare en artikkel i vg eller dagbladet? noen måneder siden om at man bør tenke på kosmetiske produkter osv...huden er som en svamp. Vet mange parfymer ikke er så bra, og jeg tror overdreven bruk at produkter med mye parabener KAN øke sjansjen for spontan abort de første månedene?. Men nå er vi jo begge over det stadiet! Hvis du går på google og slår inn parabener kan du lese om hva det er! Tror det er lurt å tenke spesielt mye på solkrem typen man velger, da disse virkelig kan inneholde mye dritt..

Lykke til videre!

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...