Gå til innhold

Tøybind - info!


Anbefalte innlegg

Ser i bleietrådene her at noen av dere også bruker tøybind. På tide å få en egen tråd om dette og samle all info på ett sted!

 

Jeg ble i hvert fall veldig nyskjerrig og lurer litt på å teste dette etter fødselen selv, tross alt laaaang periode man må benytte noe da, og vil gjerne unngå de utrolig klamme bindene. Så spa på med informasjon til oss uerfarne: hvor kjøper man, hva slags typer finnes, hvor mange trenger man osv osv.

 

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5059707-t%C3%B8ybind-info/
Del på andre sider

Fortsetter under...

etter fødselen brukte eg rett og slett samanbretta gasklutar - billeg og behageleg, men ikkje noko å satse på på lang sikt, for dei held seg ikkje akkurat fint på plass. Eg har ikkje fått mensen på skikkeleg enno, berre slik cerazette-tull, men eg har tenkt å investere i Ecosoft sine formsydde tøybind. Dei verkar heilt geniale. Elles veit eg at Nøstebarn har tøybind, og eg reknar med at Imsevimse og Ellashouse har. Håper nokon har betre greie på dette enn meg, og kan kome med nokre lure tips:)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5059707-t%C3%B8ybind-info/#findComment-5065241
Del på andre sider

Bruker imsevimse truseinnlegg og er veldig fornøyd med det. Ikke noe som klør lenger! Men må innrømme at terskelen for å bruke tøybind for mensen sitter litt lenger inne... Har ganske kraftige blødninger. Er også interessert i folks erfaringer. Fungerer det virkelig? Er det ikke guffent å oppbevare dem før de skal vaskes...?

 

Nysgjerrig

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5059707-t%C3%B8ybind-info/#findComment-5083618
Del på andre sider

Annonse

  • 2 uker senere...

Jeg har brukt tøybind fra Ecosoft i 5 år, og de ER helt geniale. Har ca 15 vanlige, og noen nattbind og truseinnlegg i tillegg. Trodde jeg måtte kassere bindene etter et par år, men de holder fortsatt. (Har riktignok hatt "pause" på et drøyt år pga graviditet, men likevel...) Dermed blir ikke prisen avskrekkende, sammenlignet med engangsbind. Og "komforten" kan ikke sammenlignes. Min lureste investering noen sinne, uten tvil!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5059707-t%C3%B8ybind-info/#findComment-5279198
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...