Gå til innhold

Rar mage, mensen - gravid??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Gikk i flere dager med rar mage. Nesten konstant sulten. Mye luft i magen. Håpet kanskje jeg var gravid :)

I dag fikk jeg mensen, en uke tidligere enn forventet.

Sluttet med p-pillene og fikk mensen 3 dager senere. Etter min beregning da (4 uker) skulle jeg ikke fått mensen før neste helg - 20 mai. Tar det lang tid å bli gravid etter at jeg har sluttet med pilla?? Vi venter så spent.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er veldig individuelt... noen blir gravide på pilen, for andre kan det ta over et år... så du får bare stå på og prøve videre. Er du sikker på når i syklusen du har el? Vil anbefale å ta el tester... Lykke til da :-)

Skrevet

Ja jeg skulle hatt el den 30 april. Er ny her el test mener du sånn på internett? eggløsning kalkulator:)

Skrevet

Når vi skriver el-tester mener vi å teste urinen for å se om du har el. Fås kjøpt på nettet (f.eks.www.billige-tester.com) og apoteket og fungerer omtrent som en graviditetstest. Tiss i en kopp, hold testpinnen nedi i 3 sekunder, og vent i 5 minutter på resultatet.

Skrevet

Ok da skal jeg bestille dette, men vilken er best strimmel eller stav. Hvorfor tester vi el.

Skrevet

Vi tester el for å vite når egget løsner fra eggstokken(e). Da vet vi når vi skal ha sex, sånn at egget kan bli befruktet.

 

Har ikke prøvd stav selv, men er veldig fornøyd med strimmler. Mener disse er billigere også.

Skrevet

Takk for svaret, sånn er det å vere ny og dum:D

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...