Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Er 36 uker nå.

Var innom jobben i dag.. og når jeg kommer inn døra så hører jeg: -hhhhååååååå!!!!!!! Du er klar du nå!

- Hva??? sier jeg...

- Jeg ser det på deg, du er klar til fødsel du nå!!!?? ser det på bl. a leppene dine!!

- HVA????

 

Hvordan kan noen SI noe sånt??? Jeg blir jo helt stressa...har jo SÅ mye å gjøre!!!! Begynte å ramse opp ting på lista mi, i hodet på vei hjem.Herregud... Jeg gruer meg jo sånn...eller gleder meg ...eller vet ikke, men begynner å kjenne presset og føler meg kvalm hvis noen minner meg på at NÅ SKAL DET SKJE!! "baggen" er et ikke-tema... i hvertfall til alt på lista er gjordt. DA KASNJE....kansje.. er jeg klar..

 

PLIS si at det ikke er noe som heter "fødetryne"

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har hørt at noen har nevnt at de så det på dem at det var like før (i ansiktet) men spurte ikke hva de så det på...

 

Skrevet

Har også hørt om fødetryne ja...men vet ikke riktig hvordan man ser det da??håper jeg har det snart isåfall:D

Skrevet

Du kan få mitt :)

hehe...neida, er jo "gøy" å være klar..men synes det er litt skremmende også!

Skrevet

Fødeansikt er når leppene og nesa hovner opp, og man blir pløsete under øynene. Dessverre kan mange få dette tidlig av at vannet (ødem) samler seg i ansiktet også... Ikke særlig å måtte gå slik i flere uker før fødselen, man føler seg ikke særlig fjong da. Søstern hadde mye vann i ansiktet siste mnd. Jeg har ikke fått det, så jeg får vel det omtalte fødeansiktet rett før tror jeg.

Skrevet

 

tror ikke du trenger å bekymre deg.. det der fikk jeg også høre, for maaange uker siden, og her sitter jeg, 4 dager over tiden.. dessuten hadde jeg det som du, var stressa for hele fødselen og pakking og styr, nå tar jeg det helt med ro og lever i nuet! tror ikke det skjer noe før man er klar selv. lykke til:)

Skrevet

Venninnen min fikk skikkelig fødetryne. Oppblåst og litt små bleik de siste dagene før fødselen. Forsvinner etter noen dager etter fødselen.Ganske vittig, men jeg gruer meg til jeg ser sånn ut.

Skrevet

jeg har og hørt om fødeansikt/tryne :o) jeg kan ikke heller si at jeg har noe til overs for dette med ødem i ansiktet...hehe...kommer ikke til å see uut :o) "bolla-tryne" hehe

Skrevet

ja, huffameg, får håpe det er pollen`en som gjør det! hehe...selv om eg aldri har hovna opp i leppene før..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...