Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor lenge er en barnehage åpent?

Og hvor mangen timer har barnet lov til å være der?

Skrevet

Her er barnehagen åpent i 10 timer, barna har "lov" å være der hele tiden men det er jo absolutt ikke anbefalt. Men er meget sjeldent det forekommer også.

Skrevet

FEIL!! barn har ikke lov til åvære der så sommye timer..vet ikke hvor mange det er

Skrevet

Barnehagen guttene mine skal gå i har åpent fra 6.45 til 16.30 hver dag, og man kan maksimalt ha de der i 9 timer per dag.

Skrevet

Barnet har lov til å være i barnehagen under hele åpningstiden! Hos oss er det fra 6.45-16.45. Barnet kan leveres 6.45 og hentes igjen 16.45-altså 10 timer!

Skrevet

Åpningstida i barnehager varierer fra barnehage til barnehage. Det finnes ingen lov som sier noe om hvor lenge barna kan være der, men hver enkelt barnehage eller kommune, kan ha regler om dette i sine vedtekter. Noen steder står det i vedtektene at barna ikke skal ha oppholdstid utover 9timer pr dag. Det blir det samme som at noen har regler for at barna må ha minst 4uker ferie i løpet av et år.

Skrevet

Hei!

 

Jeg jobber som ped.leder i barnehage, og vi har åpent fra 0630-1630.

 

Vi anbefaler maks 8 1/2 time pr dag (selv er vi/personalet jo slitne etter 7 1/2 time...9, men det er INGEN som sier noe dersom barna er der lenger hver dag.

 

Jeg har en 2 åring på min avd som kommer 0630, og blir hentet 1620 HVER DAG HELE ÅRET!

Skrevet

ja men det er faktisk ikke alle foreldre som ahr mulighet til å gjøre noe annet. kansje de har lang reisevei til jobben og er aleneforelder.

Skrevet

Er selv ped.leder, og vi har 10 timers åpningstid (07-17). Vi har faktisk barn som kan være der hele dagen, uten at vi sier noe på det. Min mening er faktisk at det ikke er for de minste det er verst å være lang dag. De sover jo, og får et avbrekk i løpet av dagen. Det er nok mest slitsomt for de som er litt større, og har sluttet å sove. Noen ganger er det ille for de som er så store at de selv legger merke til at de har lenger dager enn "alle" andre også.

Skrevet

Barnehagen som jeg jobber i skal fra august være åpen fra 6.45 til 17.Og da må vi oppheve 9 timers regelen. Og da kan barna være der hele dagen. Det er ingen lov som sier noe annet. Det har vi nettop fått beskjed om.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...