Gå til innhold

Er i uke 34, og på Bim står det at...


Anbefalte innlegg

....nå er livmoren på det høyeste?! Ehh... jeg har ikke problemer med å puste, magen er ganske bra langt ned....

Den har synki endel ja... så på ei som har termin til uka, og hu har magen suuuperhøyt....

 

Er det tilfelle at de fleste rundt uke 34 har livmoren høyt?

Fortsetter under...

Da har vi sikkert samme følelsen anonym! Jeg merker ikke noe opp i ribbebena, men jeg er i uke 33 da! Barnet har hele tiden ligget helt nede i bekkenet. Men min lille lå vist i seteleie på sist kontroll, så kanskje det har med saken å gjøre?

Jeg er 34 i morgen, og magen har vært lav hele tiden egentlig =)

Har ikke kjent noe press på ribbeina. Men så ligger tulla mi i seteleie også....

Har foresten samme følelsen... At hvis den går lavere så detter hun ut..

Og så har jeg veeeldig vondt i bekken.. Og er øm i hele området der nede =(

Kan nesten ikke vente til den synker ned, for blir så anpusten og det sprenger sånn på under de store magemusklene øverst disse er nå klemp opp over ribbena, så jeg må lene meg langt bakover for å kjenne underkanten av det nederste ribbenet, og føler nesten at jeg vel egentlig ikke kommer til hele raden. Fra omkring "solar pleksus" kjenner jeg bena, men ikke ned mot midjen. Men vet jo ikke om det blir mer vondt nedover da. Ting tyder på at bekkenet ikke må vrides og belastes for mye nå, ellers tror jeg det kan bli skikkelig bekkenløsning, for smertene skyter av og til ned nervebanene i høyre skinken.

 

Det sprenger veldig mye ommkring mellomgulvet, og jeg må hele tiden stoppe det jeg driver med. Dette sammen med kynnere bare jeg rører meg er selvsagt kjempeslitsomt. Hadde ikke funket for meg om det ikke var for muligheten til å gå og legge seg og sove igjen om morgenen. Er noe oppe om natten, men forsøker å ligge på venstre side med magen støttet opp. På denne måten får jeg faktisk 8 timer, blir vel snart slutt på det, tenker jeg. Det rare er at babyen insisterer på å turne i de sene/små timer, mens når jeg sover om formiddagen er det fredelig. Samme med leggkrampene og urolige ben, de kommer med nattemørket, veldig rart, men bra at det er mulig å sove noen gang.

 

Har ellers begynt å bekymre meg for om jeg blir gående med vonde kynnere lenge før fødselen, og så blir satt inn på tomannsrom på barsel med en annen dame og annen baby + dennes gjester. Da vil jeg heller rett hjem.

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...