Gå til innhold

veier mer når jeg har mensen


Anbefalte innlegg

Skrevet

og uka før jeg får mensen. Kan være 2 kg ekstra! Merker det tydelig på buksene, får ikke igjen knappen. Synes det blir verre og verre jo eldre jeg blir. Humøret når jeg skal ha mensen blir også verre og verre.

 

Noen med samme erfaring?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

ja, for man har mer vann i kroppen rundt menstider.

Skrevet

Åh?

Det viste ikke jeg...

Hmm kansje derfor jeg var 1 kg tyngre når jeg hadde mensen da :P (skylder på det og ikke på alt det andre jeg har spist :P )

Skrevet

Aha!

Var på vekta i morges, og etter å ha vært stabil i 2-3 mnd, var jeg nå ca.1,5 kg tyngre. Skjønte ikke helt det først, har ikke spist mer/rørt meg mindre, liksom:) Men fikk mensen igjen for første gang etter fødselen for noen dager siden.... MÅ være det ;0)

 

Hva humøret angår, svinger det kanskje litt. Men jeg tar meg i det, og prøver å ta kontrollen!

  • 4 uker senere...
Skrevet

Jeg veide meg sist mandag og fikk nesten sjokk!! 2 kg mer enn forventet!

holder på å gå ned...så jeg har vært kjempeflink med mat og trening - så viste vekten så mye! herregud! ...men så fikk jeg mensen 3 dager etter..der kom forklaringen - får se hva jeg veier i morgen ..er spent!

Skrevet

Jeg har ikke så veldig mye erfaring med det selv, men mora mi har alltid sagt at ho følte seg tykkere når ho hadde mensen enn ellers og også veide et par kilo mer enn ellers. Jeg har erfart helt siden den gangen jeg fikk mensen at jeg tisser mer i den tiden jeg får mensen. Like før jeg får mensen og første dagen jeg har mensen, så føler jeg oftere trang til å tisse hyppigere enn jeg gjør ellers. Er det flere som har det slik, at de føler trang til å tisse hyppigere i det de får mensen?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...