¤Kab&snuppene2006&2010¤ Skrevet 22. juni 2006 #53 Skrevet 22. juni 2006 Er du på ferie eller tro?..! Hmm? Hvordan står det til med deg og familien da? Her går det fortsatt opp og ned..er så mye som skjer med kroppen.. fått så tyntflytende utflod at jeg trodde det var fostervann, men det fikk jeg avkreftet i dag på ul.. og forresten så trodde han legen jeg var hos i dag at vi venter en liten jente.. Jeg tror fortsatt ikke på det jeg.. er overbevist om at det vil komme ut en liten gutt..hehe:) Tror jeg må ha det bekreftet mange ganger før jeg kan tro at det er en liten jente der inne:) Var og kjøpte meg en bok i dag av Gro Nylander "mamma for første gang". Så nå skal jeg begynne så smått og forberede meg på tiden etter fødselen... Få en oppdatering fra deg da?! Jo, også ble jeg 100% symeldt igjen til 10 juli pga kynnerne og sånn. Legen ville være litt førevar mente hun. En annen ting han legen i dag mente om kynnerne var at jeg skulle tenke på det som noe positivt også. For hver tredje kynner kan man trekke fra en rie ved fødselen.. hehe, ja det er jo lov å håpe:)
Sunniva- og Majamamma Skrevet 22. juni 2006 Forfatter #54 Skrevet 22. juni 2006 Halloen, Kab! Hyggelig å se at tråden vår fortsatt lever - fant den ikke igjen her i begynnelsen av uka så jeg ga opp! Neida, er ikke på ferie, men har altså hatt det så hektisk at jeg har ikke hatt tid til å sjekke nettet. Dessuten er jeg fotballentusiast, og kveldene har gått til å se kanper - istedet for å Bimme :-) Prøver likevel å sjekke innom fra tid til annen, har sett etter deg og lurt på om alt er i orden. Her er alt bra, føler meg mye bedre og sterkere mentalt men bekkenet har blitt verre. Hadde to dager forrige helg som jeg ikke klarte å gå. Det er ikke fullt så ille nå - hvis jeg klarer å slappe mye av underveis. Kjenner mye liv hver dag, og det er kjempekoselig. Kjenner du mye liv for tida? Er jo tidlig ennå, så det er jo ikke alle som kjenner liv ennå.... Så kos med en ekstra UL da, og JENTE, da gitt???!!!!???? Trodde det var en liten Artur der inne, hi hi. Jente er jo bare SÅ koselig, synes det er kjempestas at vi trolig får en til jente. Ble selv litt ekstra lettet over jente, fordi vi jenter tåler å bli for tidlig født mye bedre enn gutter (jenter overlever fra uke 23-24) - jenter er mye mer robuste som nyfødte PLUSS at det er færre jenter enn gutter som rammes av krybbedød (det er jo utrolig få fra før da, liten sjans med gutter og). Jente er mer bankers, uansett! Har dere tenkt noe mer på navn, da? Her tror vi kanskje det blir en liten Maja/Maia. Hva synes du om det navnet? Passer det til Sunniva, tro? Det med utflod husker jeg godt fra forrige gang, og har også hatt mine kvaler denne omgangen også... I uke 20 da jeg gikk med Sunniva kom det plutselig store mengder blank væske. Fikk panikk, og dro til legen med en gang. Sjekket utfloden med en proteinstick som viste at dette var bare utflod. Merkelige greier, har aldri fått så mye og så tynnflytende på en gang før... Samme skjedde meg i forrige uke - var ute på tur med hunden da det plutselig begynte å renne.... Men da husket jeg forrige svangerskap, og slo meg til ro med det - da jeg hadde sjekket at det ikke var blod som hadde kommet. Ekkelt, det er jo min store skrekk å lekke fostervann, huffameg... Skal for øvrig på ny UL i morra, for å ta mål og (forhåpentligvis) finne rett termindato, Var jo forrige mandag, men minien var jo så vill at det var umulig å se noe som helst. Gledegruer litt for morgendagen (som alltid), selv om jeg kjenner masse liv er jeg alltid redd for at de ser noe rart eller unormalt. Håper uansett at jeg ikke settes for mye tilbake, liker tanken på å være i uke 22 fra lørdag! Snart er vi jo der hvor babyen faktisk overlever om den skulle bli født, tenk på det. Var det 15. november som ble din termin, eller????
Sunniva- og Majamamma Skrevet 23. juni 2006 Forfatter #56 Skrevet 23. juni 2006 Hei, da har jeg vært på UL. Ny termin er 4. november, og alt så bra ut. Legen tok seg ikke tid til å studere noe mer, tok bare de målene han skulle og så var det ut. Morkaka lå fortsatt rett over åpningen, så det blir ny UL i uke 32. Alt bra med deg i dag?
¤Kab&snuppene2006&2010¤ Skrevet 23. juni 2006 #57 Skrevet 23. juni 2006 Alt bra i dag:) Er så mye liv i magen om dagen. Sambo har kjent det også nå, også så vi at magen flyttet på seg i dag.. ganske så moro:):) Da har du plutselig termin 11 dager før meg da jo.. hehe, vi som begynte på samme dato;) Regner med at datoene våre er fine datoer å få babyjentene våre på(eller gutten da..tror det fortsatt ikke, var å kikket på fru lyng i dag og merker at jeg fortsatt ser på guttetingene..hehe, går nok ikke opp for meg før jeg har sett det med egne øyne etter fødselen tror jeg). Jeg likte best Maja tror jeg av de du hadde. Vi har en eviglang liste med jentenavn, blir nok vanskelig for oss å bestemme oss. Her er et utkast av listen: Hedda Jenny Linnea Olivia Sofie Ylva Havannah Savannah Lenea Vilde Susanne Sigrid Men vi er langt fra ferdige å lete.. vi har faktisk ikke kikket etter navn på lenge nå.. hvem velger du av mine da? Så bra at alt gikk bra på ul.. sjekket han for sikkerhetsskyld om det var jente eller? Heldig du som fikk termin tidligere enn antatt da:) For min del er det bytte av uker på mandager nå...til mandag er jeg 20 fullgåtte uker, og begynner på min 21. uke:) Bare krysser fingrene for at den lille holder seg inne i magen til hvertfall etter uke 30, helst frem til slutten av oktober..kommer den da så er man vel ganske så "sikker". Hva var målene nå da? Og har du noen navneforslag til meg.. jeg tar i mot både gutte- og jentenavn jeg..hehe:)
Sunniva- og Majamamma Skrevet 23. juni 2006 Forfatter #58 Skrevet 23. juni 2006 Åh, så nydelige navn! Da jeg gikk med Sunniva hadde jeg Sigrid, Linnea, Ylva og Vilde på lista mi - så vi har mange felles. Etter at Sunniva ble født har det poppet ut småjenter i vennekretsen med som har fått de navnene, så de er herved ute av listen for mitt vedkommende. Likte Olivia kjempegodt, tror jeg stemmer på det i første omgang - men likte egentlig de fleste. Havannah var det eneste jeg ikke ble helt fortrolig med, trolig pga at jeg har vært på Cuba og kjøpt Havannasigarer :-) Målene er som følger: MAD: 46 BPD: 53 FEMUR: 31 Vi så ikke kjønn i dag, da hun lå på magen og snorksov med rumpa i været. Men VET at det er jente - så det så tydelig sist pluss en generell jentefølelse. Kult at dere kjenner spark på utsiden av magen, det gjør ikke vi ennå. Jeg har nok litt mer fett enn deg, hi hi. Hun sparker masse nedover mot blæra, så jeg flyr på do i ett sett. Hva var dine mål, forresten? Hva synes du om Ingvild? Maria? Helene? Julia? Rebekka? :-)
¤Kab&snuppene2006&2010¤ Skrevet 23. juni 2006 #59 Skrevet 23. juni 2006 Nå har jeg kommet til M i navneboka og har allerede en lang ny liste med navn.. skriver det inn senere.. nå skal vi i bursdag til mormoren til sambo... de vet ikke at det er jente ennå...eller gutt da.hehe de vet det kommer noe, men hva vet de ikke... og ikke vi heller sånn helt sikkert..tror jeg..hehe:) Skjønner du eller?
¤Kab&snuppene2006&2010¤ Skrevet 24. juni 2006 #60 Skrevet 24. juni 2006 Likte Invild og Maria mest av de du hadde sist der.. Her kommer en sinnsykt lang liste etter at jeg har vært gjennom navneboka på jentedelen fra A-Å..hehe:) Ylva* Olivia* Alma* Ana Annali Aurora Ava Kaisa Cilia* Cicilia/Cisilia/Sicilia Daniela Lilly Ella Elvira* Erika/Erica Filippa Frida Rikke Iana Ines Linnea/Linea Maia/Maja Sofie Sofia* Tuva* Vilde* Hanna/Hannah* Helle Hedda* Jenny* Lenea* Kaia Susanne* Tiril Ja, det var jo noen det..hehe:) De med stjerne bak er av favorittene så langt tror jeg..men jeg bytter mening hele tiden;)
Sunniva- og Majamamma Skrevet 24. juni 2006 Forfatter #61 Skrevet 24. juni 2006 Mange kjempefine navn, gitt. Elvira og Olivia er jo digg (men spås å bli skikkelig in-navn), likte Sofia også kjempegodt. Erika har vi også tenkt en del på. Likte de fleste kjempegodt, så derfor nevner jeg de jeg ikke var fullt så fortrolig med i første omgang, som Annali (liker Anneli mye bedre, er på vår liste), Iana og Ines. Vanskelig å velge gitt, vi har veldig lik smak egentlig... Hvordan skal vi klare å bestemme oss? Hi hi.... Så kos å tenke på at vi er her nå, midt i andre trimester og drøfter navn... Var så redd for aldri mer å komme så langt!
¤Kab&snuppene2006&2010¤ Skrevet 27. juni 2006 #63 Skrevet 27. juni 2006 Vanskelig å velge ja.. det er sikkert.. merker jeg begynner allerede å bli innstilt på at det er en liten jente vi får.. men tenk om det er en gutt likevel da?! hehe, blir litt av et sjokk i tilfellet..hehe;) jeg begynner mer og mer å like Jenny best.. synes det passer så fint..lille Jenny Samboer er norte på fisketur denne uken med kamerater og jeg sendte en melding i går kveld for å si god natt, og da skrev jeg god natt fra mamman og lille Jenny, og det føltes riktig... samboer skrev tilbake at jeg skulle kose litt med lille Jenny gjennom magen for han, så jeg tror han også liker det navnet.. Så da er det bare å håpe på at det viser seg å være ei jente og at ikke navnet plutselig hopper oppover på statestikken. Tror det lå på 40. plass i fjor. Men så lenge det ikke blir en topp 5 eller 10 navn så skal jeg være fornøyd. Det viktige er jo at vi elsker navnet:) Men ingenting er oppe og avgjort ennå, for all del.. det er jo lenge igjen:) I dag lekker jeg som ei sil her.. Bare fra høyre puppen.. Har vel egentlig vært mest fra den hele tiden.. lite fra venstre. hva med deg? Kommer denne lekkinga til å fortsett hele veien frem, vil den bli mindre eller mer? nesten så man må vurdere å begynne med ammeinnlegg enkelte dager jo..hehe:) er det vanlig da? Har forresten kjøpt meg boken til Gro Nylander "mamma for første gang". Har så vidt begynt å lese den...er en koselig bok. Tenkte jeg skulle kjøpe meg en bok som heter Vinterbarn også om en stund.. Mamma fortalte hun leste den da hun gikk gravid med meg og broren min..så jeg tenkte det ville jo vært en koselig bok å lese:) Her er det trist regnvær i dag, men jeg koser meg egentlig litt jeg da.. deilig å slappe av inne uten å tenke på at jeg burde vært ute, om du skjønner? Hører på Ane Brun , Silje Nergård, Coldplay og koser meg:) Nå hva skal lillesøster hete.. kommet frem til noe?
Sunniva- og Majamamma Skrevet 27. juni 2006 Forfatter #64 Skrevet 27. juni 2006 Jenny er et nydelig navn, Sunniva har ei skjønn venninne som heter det. Go for it! Det at det føles riktig å si, er et godt tegn - da har man nok funnet et bra navn. Sånn var det med Sunniva også, noen uker før fødsel sa jeg "Hei, Sunniva" da hun sparket - og da sparket hun helt frenetisk der inne. Tok det som et tegn på at det var nettopp det hun skulle hete!!! Hvilke guttenavn tenkte dere på da? Her tror jeg det blir Maja, vi begge liker det kjempegodt. Jeg liker også Ingvild, Erika, Anneli, Rebekka og Maria - men mannen min liker også Helena og Hedvig. Verken Jenny eller Maja er på topp ti, selv om begge er en del brukt de siste årene. Det er langt fram til Emma, for å si det sånn.... Så koselig det hørtes ut å lese bøker om fødsel og barn, tror jammen jeg også skal lese Vinterbarn en gang til. Det er den av Dea Trier Mørch, er det ikke? Litt spesielle tegninger, husker jeg ble skremt av de da jeg var liten. Tenkte at jeg ALDRI skulle få barn, he he. Kanskje derfor jeg har sånn fødselsangst? Har forresten ennå ikke hørt noe fra Elverum sykehus, nå er det snart ti uker siden jeg sendte brevet. Håper på en samtale med en gynekolog eller jordmor, der jeg kan få formidlet hvordan jeg føler det og hva jeg vil. Lekker forresten ikke noe mer, hadde jo en periode da senga var våt hver morgen men det er lenge siden nå. Puppene har i hvert fall sluttet å vokse nå, gudskjelov. D-cup begynner å bli trangt, så jeg lurte nesten på hvor det skulle enda, puh. Har du begynt å få stor mage og Pamela-pupper ennå, eller? Er jo ikke alle som vokser før melka kommer, jeg har jo lagt på meg mye ellers også så det er kanskje ikke så rart at det vokser der oppe også :-)
¤Kab&snuppene2006&2010¤ Skrevet 9. juli 2006 #65 Skrevet 9. juli 2006 Hei du, nå er det lenge siden jeg har skrevet her!! Er du på ferie kanskje? Jeg skal ikke på ferie før om 2 uker... men er sykmeldt så er jo hjemme hele dagen. Vi pusser opp soverommet vårt nå i disse 2 ukene før vi skal på ferie. Og det blir kjempefint:) Tenkte vi måtte gjøre det nå om vi skal få gjort det i det heletatt. Var forresten skikkelig gal her om dagen(fortalte jeg det?) hadde tenkt å en gang langt frem i tiden kjøpe Akta graco sin trille. Men så fikk vi en reklame greie i posten og der var den til halv pris!! Så vi var skikkelig gale, og dro ned og kjøpte vogna.. Skikkelig skummelt, men litt godt også.. Ellers har vi ikke kjøpt noe mer ennå. Men vi har hentet hjem en vogge som farfar, pappa og jeg har sovet i. den skal nå pusses litt på og males.. Synes det er kjempe koselig å bruke noe som er så gammelt. Har ikke fått Pamela pupper nei, jeg bruker nå 80 B i stedet for 75 B i størrelse, men kunne vel sikkert ha byttet til C-cup, men det funker foreløpig meg B, så da håper jeg det holder frem til fødsel. Magen vokser den sier folk, men vi ser det ikke så lett. Sikkert lettere for de som ikke ser meg hver dag å legge merke til forskjellen fra gang itl gang. Fått noe svar fra Elverum da? Var det angående planlagt KS? Kjenner en barnelege der. Men han har jo ikke noe med sånt noe å gjøre.. Hedvig var jo litt kult også da.. Eller Hermine, det heter nabojenta på litt over 1 år. Kjempesøt jente:) Ellers så svinger det i formen ennå.. Idag har jeg vært veldig slækk. Stod opp og begynte å rydde litt rundt her. Så måtte jeg sette i gang med å rense jordbær. Fikk en svær pappeske med hagebærene til farmor i går og de måtte det jo gjøres noe med før vi råtna. Så jeg satt i gang.. men måtte halvveis inn i rensingen gå og legge meg. Ble så veldig kvalm og svimmle. Etter 1 times søvn kunne jeg ta fatt på siste rest, men er fortsatt litt småkvalm og uvel. Men etter middag i dag så holdt vesla et skikkelig leven inni magen..hehe:) Var kanskje 20 spark jeg kunne SE og kjenne:) Merkelig hvordan hun noen ganger setter igang der inne. Hvordna er det med liv hos deg da? I dag er det regn her i Rælingen og det har vært litt godt. Friskere luft og en liten pause fra svettingen..hehe.. Men jeg er glad jeg ikke er av de som er høygravid nå.. det er nok tøft. Ja, nå er jeg spent på å høre hvordan det står til med deg og ditt:) Lenge siden nå
¤Kab&snuppene2006&2010¤ Skrevet 10. juli 2006 #66 Skrevet 10. juli 2006 Dytter denne litt jeg, Ser at du har vært her inne skjønner du..hehe..
¤Kab&snuppene2006&2010¤ Skrevet 11. juli 2006 #67 Skrevet 11. juli 2006 Næmmen i alle dager, må jeg dytte igjen da? hehe, frøken utålmodig kjeder seg når det er regnvær!
Sunniva- og Majamamma Skrevet 11. juli 2006 Forfatter #68 Skrevet 11. juli 2006 Tjobing, her er jeg! Jeg er på ferie hjemme hos min mamma og pappa - og har brukt et par dager til å fikse på dataen deres, slik at internett funker igjen :-) Her oppe i Finnmark regner det, og det er faktisk godt etter uker med strålende sol og varme. Det er nydelig med innedager også. i hvert fall å slippe den kvelende varmen i et hus uten aircondition. Nå sover både jeg og Sunniva godt om natten... men håper det ikke bare blir gråvær og kaldt mens vi er her, man blir jo lei det også! Hvor skal dere på ferie da?? Har vært noen engstelige dager, fordi jeg oppdaget to dager før avreise at noen mener det er skikkelig farlig å ta fly for oss med morkaka over åpningen. Gynekologen på Elverum sykehus avkreftet dette (før etter uke 30), men sa at jeg måtte for enhver pris IKKE ha sex, løfte tungt eller anstrenge meg. Nehei, det er jo greit nok - men for en som meg som har engstet meg i masse uker var jo dette en ny runde med "noia". Selv om det da var ufarlig å fly, satt jeg skrekkslagen i to timer og var SIKKER på at morkaka skulle løsne eller noe.... Psyket jo på meg magesmerter også, slik at jeg hadde kjempesterke mensensmerter hele veien. Løp på do tre ganger for å sjekke om jeg blødde (hadde jo selvsagt MASSE utflod akkurat den dagen), og det er ikke akkurat enkelt når man reiser alene med en turbo på 23 mnd. VAr livredd et helt døgn etter at vi var kommet fram, men nå har det begynt å roe seg. Var også kjempesvimmel den dagen vi reiste, men glemte i farta at jeg hadde sovet minimalt de siste tre nettene pga varmen. Var sikker på at svimmelheten skyldtes morkakeløsning, he he. Er det mulig å være så stressa? Blir nesten flau her.... :-) Er likevel engstlig, og synes ikke det er moro å ha morkaka over åpningen. Er jo uhyre liten sjans for at det skal gå galt, men ser jo for meg at når babyen blir større kan hun sparke hardt mot morkaka og forårsake blødninger m.m. Ergerlig at jeg nå skulle få flere grunner til å engste meg, jeg som var kommet sånn ovenpå... Jaja, sitter vel hardt i de første, grusomme månedene. Har du fortsatt sånn irrasjonell frykt, eller slapper du helt av nå???? Så nettopp i et annet innlegg at minien din sparker mot blæra, og det gjør jammen min også. Er helt vanvittig, kjennes som at hun ikke bare sparker - men skyver så hardt og lenge som mulig. I går var damen helt turbo der inne, og det var så koselig å brette opp genseren og bare sitte og observere. Gleder meg allerede til UL i uke 32, selv om jeg vet at man ikke ser så mye så seint. Er jo litt trangt der inne da... Har endelig hørt noe fra Elverum, eller det vil si: jeg ringte og maste. De beklaget sterkt at jeg ikke hadde fått brev ennå, og sa at det var en glipp. De sender brev snarest, der jeg har fått en time til samtale. Jeg har jo foranliggende morkake nå, og hvis den forblir der blir det jo KS uansett. Vet jo uansett at morkaka kan flytte seg før fødselen, og vil ha avklart fødselen for sikkerhets skyld. Er så irritert på Elverum, har lyst å bytte til Lillehammer. Gjør nok det også, om jeg ikke er fornøyd med samtalen. Det at de glemte å kontakte med, føyer seg bare inn i rekken over alt det rare de har gjort. Så gøy med den Acta Gracoen, synes ikke du er gal, jeg. Nå er vi jo trygt inn i 2. trimester, snart over i 3. Er det en trille, altså, eller er det en "vanlig" vogn? Jeg sitter og "vindusshopper" vogner for tida, ser på nett og spør alle som har barn. Brukte/bruker fortsatt en Teutonia Y2K med Sunniva og var egentlig kjempefornøyd - men nå har flyselskapet ødelagt den (sist vi fløy, oppdaget da vi kom hjem - tok den med nå og rapporterte det som om det skjedde i helga. Litt sleipt, men men) og vi får dekket en ny vogn. Lurer på å kjøpe en Emmaljunga Duo Edge (var det det den het, tro?), mange anbefaler den. Kosleig med den vogga, skulle ønske vi også hadde noe sånt arvegods i familien... Stas når man selv har ligget i den!!!! Nei, nå våknet Sunniva - og jeg må belage meg på nye timer i turbofart. I dag skal vi bake kake, og det gleder hun seg til. Vi snakkes, klem
Sunniva- og Majamamma Skrevet 11. juli 2006 Forfatter #69 Skrevet 11. juli 2006 Dyttedytte, trallallaaaaaa....
Sunniva- og Majamamma Skrevet 14. juli 2006 Forfatter #70 Skrevet 14. juli 2006 dytter litt til, jeg :-)
¤Kab&snuppene2006&2010¤ Skrevet 14. juli 2006 #71 Skrevet 14. juli 2006 Så du er på en måte på ferie ja.. skjønte det var noe..hehe:) Vi drar på ferie til Koster (øy utenfor strømstad) neste lørdag, og skal være der en uke. Vi leier et hus sammen med et vennepar som har en sønn på 1 1/2 år. Så reiser vi hjemom i en dag eller to også drar vi på hytta i Stavern en kort uke tenker jeg. Ellers så har vi ingen planer for videre ferie. Være litt hjemme og ta noen dagsturer osv tenker jeg. SÅ bra at du fikk avkreftet det der med morkaka da.. Skjønner godt at du ble redd og engstelig ja..hadde jeg blitt også. Men bra det går bra da:) Jeg slapper ikke helt av nei. Jeg har mine øyeblikk der jeg blir rimelig engstelig jeg også. Det slår meg sånn plutselig. Da har jeg i forkant ofte hatt noen dager hvor jeg har "tatt det forgitt" at vi skal få en velskapt og frisk baby i november. Jeg tar det seff aldri helt forgitt, men jeg merker at jeg noen ganger regner med at det skal gå bra, og det skremmer meg...VELDIG! noe som kan være årsak til engstelse er at det varierer med aktivitet i magen. Søndag, mandag og tirsdag var det non-stop med tumulter i magen, mens fryktelig stille på onsdag og torsdag...sånt blir man jo engstelig av.. Men i dag utover formiddagen har jeg kjent bevegleser der inne, så da håper jeg at alt er bra. Men selv om jeg kjenner noe i dag så er det langt fra så tydelig og sterkt som de tre dagene tidlig i uken. Da kunne jeg se 20 spark utenpå magen etterhverandre flere ganger om dagen. Skjønner ikke hvorfor det er så forkjellig fra dag til dag?! Må være litt rart å vite at man mest sannsynlig skal ha KS.. Da vet man liksom dagen det skal skje.. Tar en del av stresset det da.. Man har noe å forholde seg til. Pleier man ikke å sette opp planlagt KS før termindato? Innbiller meg det, men vet ikke da. Du kan sjekke trillen jeg kjøpte inne på albumet mitt. Har lagt ut nytt magebilde også forresten. Nå er vi snart ferdig med oppussing av vårt soverom. Nå mangler det et strøk med maling på listene rundt vinduet og døren, og å koble opp strømmen igjen:) SÅ vi flytter nok inn på soverommet igjen på søndag eller mandag tenker jeg.. Skal bli deilig. Det ble så fint.. er kjempeglad for at vi bestemte oss for å gjøre det nå, og ikke vente.. da hadde det vel ikke blitt gjort tenker jeg.. Gleder meg også til at badet skal bli renovert. De skal ta hele borettslaget, så vi står for tur 5 mars. Passer greit nok. Da har vi hatt tulla i noen mnd og er kommet inn i en rutine..forhåpentligvis. Så da flytter jeg midlertidig ut av kåken og inn hos mamma og pappa. Ja, ja.. vi snakkes da.. gjort på i det siste du da? Fortsatt i Finnmark eller?
¤Kab&snuppene2006&2010¤ Skrevet 17. juli 2006 #73 Skrevet 17. juli 2006 Er ekstra redd i dag.. ikke kjent noe aktivitet i magen i dag... uff, jeg sitter her med en så dårlig følelse...
Sunniva- og Majamamma Skrevet 17. juli 2006 Forfatter #74 Skrevet 17. juli 2006 Hei, Kab - logget meg akkurat på etter mange dager i horisontalen. Har vært skikkelig forkjøla, med feber og hoste m.m. Første dagen på beina i dag... Fikk så vidt lest forrige innlegg, men rakk ikke lese så nøye. Må legge meg snart, så jeg skal skrive mer en anna dag. Vil bare si at du garantert ikke trenger å være redd, jeg har hatt to slike runder uten å kjenne liv i magen de siste to ukene. Det var faktisk to-tre dager i forrige uke som det var helt tyst der inne. Deretter kom det et par dager med bare to-tre bittesmå dult, sånn at jeg nesten lurte på om det var luft eller noe. Nå har jeg hatt to dager med masse spark, men gruer meg til neste gang det stilner der inne. Lette febrilsk etter innlegg som omhandlet dette, og ble egentlig beroliget da mange opplever slike perioder. Virker nesten som at det er vanlig med "stille" dager rundt den tida vi er nå. Husk at det først er etter uke 28 som man SKAL kjenne daglige bevegelser, sannsynligvis fordi det er vanlig med stille dager før dette, ikke sant? Tror ikke du har noen grunn til bekymring, men om du ikke finner roen synes jeg du skal snakke med legen sånn at du får hilse på lillefrøkna litt (doppler eller UL). Lykke til, kommer sterkere tilbake i morgen. Nå legger jeg meg, er fortsatt slapp og svimmel. Gi lyd når hun våkner til live igjen, OK?
¤Kab&snuppene2006&2010¤ Skrevet 18. juli 2006 #75 Skrevet 18. juli 2006 Hei, har ikke vært på i dag før nå. Har holdt det gående i hele dag med rydding og vasking av huset. Det har ikke sett ut her de siste ukene. Jeg har ikke giddet å rydde eller vake før etter at vi var ferdig med oppussingen av soverommet. Nå er det ferdig og ik dag har jeg og sambo hatt en hel dag medbare rengjøring:) Så deilig å sette seg ned i sofaen, spise god middag og se Brokebake Mountain på dvd. (og spist masse godterier...hehe:) Også vet jeg at det er skinnende rent i ale kriker og kroker rundt omkring..uendelig deilig:) Men fy søren så sliten jeg er.. helt gåen i kroppen. Var forresten hos legen i dag. Sykmeldignen min gikk ut i dag så hun ville snakke med meg igjen i dag. Snkke og snekke sier jeg da men,. var så vidt jeg sa noenting. Hun bare skrev ut videre sykmelding. Hadde ikke tenkt å gjøre noe mer i dag, men jeg spurte om hun kunne lytte etter hjertelyd siden det hadde vært stille i noen dager.. Så hun gjorde det..der var det fine hjerteslag, heldigvis, på 152. Legen mente at hun trodde det var ei jente i magen min utifra alle målingene av hjerteslag hun har gjort. Men vi får se nå da.. kanskje vi får se det på 3D ul til torsdag. Forresten så har jeg kjent en del liv i dag og det er godt:) Så kjipt at du er syk da... stakar..det er ikke noe godt:( Håper du blir fort frisk igjen.. God bedring.. så snakkes vi:) Skal snart legge meg i sengen min og ove på det nye soverommet vårt..deilig med nytt:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå