Gå til innhold

Hva er galt med gutten vår???:(


Anbefalte innlegg

Hei.

Håper noen kan svare meg nå for jeg er litt bekymra::

Gutten vår på 7 mnd. har de tre siste dagene ikke villet ha grøt eller frukt og drukket veldig lit melk. Han tar litt og så spytter han ut flaske og vrir seg vekk og sier blæææ...

Han har fått masse prikker på rumpa og nederst på ryggen. Litt utslett under underleppa også. Han har aldri hatt bleieutslett før heller.

I stad bæsja han veeldig løs bæsj med "frø" i som bar lys grønnaktig og stinka.

 

Han er også litt trøttere enn vanlig på dagen og vil sove oftere. Han har to hvite prikker nede i gummen men ikke kommet opp tenner helt enda. Er det vanlig at det skjer sååå masse med babyen bare pga tenner eller er han syk?

Håper på tips og råd. Tusen takk for at du leste alt dette:)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/4925976-hva-er-galt-med-gutten-v%C3%A5r/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Synes det høres veldig ut som om det er tennene.... Min gutt var også omtrent sånn da han fikk flere tenner på èn gang. Ikke ville han ha mat, sikkert ubehagelig å suge på flaska, grøt ville han heller ikke ha, fruktpure gikk ned av og til, han hadde litt feber og løs mage. Litt utslett rundt munnen. Sånn var det noen dager, bortimot en uke.... Plutselig var han sitt "gamle jeg" igjen og spiste som normalt. Prøv å gi han melk med tutekopp eller skje/sprøyte. Min gutt virket sulten egentlig, men da han begynte å suge bare dyttet han vekk flaska. Sikkert veldig ubehagelig for de ømme gommene. Ga han melk med sprøyte, og det gikk ganske bra. Og husk dentinox! Jeg ga også paracet når det sto på som værst.

 

Selvfølgelig så kan det jo være noe annet med din gutt, men syntes det virket veldig likt med sånn vi har hatt det i det siste. Men er du veldig usikker, så ville jege tatt en tlf til legen :)

 

Lykke til! Håper han blir bra snart!!

 

 

Tusen takk for svar...

Ble litt beroliget nå. Høres ganske likt ut ja...dette med å dytte vekk flaska og samtidig er han egentlig sulten.

Skal prøve litt mer med tutekopp i morgen og hvis han blir værre ringer vi legen. men han virker frisk ellers da....og blid og glad.

 

Skal huske paracet om det blir smerter for han:) Bruker dentlinox...

Annonse

Hei.

Jenta mi har i snart 2 uker hatt sånn bæsj som du beskriver, har også bæsja 10-12 ganger i døgnet. Var på helsestasjonen og veide henne hadde ikke gått opp mere enn 5 gram på en uke. Hun er 5 mnd og veier nesten 8 kg, så har lagt på seg bra før. Jeg har full ammet henne fram til torsdag, fikk beskjed på helsestasjonen om bare å fortsette med det. Men torsdag tok jeg kontakt med legen, han mente kanskje at bæsjen så sånn ut pga hun fikk for lite næring. Så har siden torsdag gitt 2 porsjoner grøt+ lite mme iblandt, men bærsjen er stadig like grønn. Men idag kom der en tann, så begynner å lurer på om det kanskje er derfor hun har vært litt grinete og hatt denne rare bæsjen i lengere tid. Lykke til med din lille, kan nok være tenner på gang. Håper denne bæsjingen tar slutt snart, gjør ikke stort annet enn å skifte om dagen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...