Gå til innhold

Vaske håret.. Stort problem!!


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Ja vi ordner det med å være to når håret skal vaskes. Jeg får fukte håret og ha i shampoo. Når det skal skylles må faren komme og holde en tykk sammenbrettet klut foran øynene hans. Så skyller jeg med å tømme vann fra et litermål over hodet på gutten. Det har plutselig blitt sånn, men det går sikkert over av seg selv.

Vi hadde samme problemtet, hun ble helt hysterisk. Kjøpte sånn brem til å ha på hodet, fungerte kjempebra!! Hun ble veldig overasket da vannet ikke kom i fjeset, men ned fra "capsen" isteden. Kostet 60 kr i babybutikken. Verdt det!

Hei, jeg hadde også problem med å vaske håret på henne. Hun er nå 3år og ting går kjempe fint nå.

Vi har bare dusj, så jeg fant ut at det gikk fint hvis hun satt på gulvet i dusjen og lekte med vann. Hun har noen lekegryter og sånn til kjøkkende sitt. Da glemte hun at jeg vasket håret hennes.

 

Dette fungerte for oss:)

HAr ike noen problemer med det.Holder han under haken og tipper hodet hans forsiktig bakover og sier han må se i taket.

Prater med han hele tiden og skryter av hvor flink han er, så går det så bra så:-)

Han er 2 1/2 år nå.

 

 

Bite tennene sammen og stålsette seg for skrikinga og vaske håret. Eneste som nytter her hos oss! Og det går faktisk bedre etterhvert som hun finner ut at det ikke er farlig å få vann i ansiktet og at hun MÅ få vasket håret.. men slitsom både for henne og oss at det skal være sånt hysteri med dette her! Trøster meg med at jeg var likedan og at det kom et tidspunkt da jeg forstod at det ikke var så ille. Og det var altså før "non-cry-formula" på sjampoene, så da må vel hun også en dag komme til det punktet. Er jo godt å få vasket håret, jo! :)

Annonse

Det går stort sett greit. Vi har ikke badekar, men hun sitter i badebaljen i dusjkabinettet. Jeg bruker dusjen når jeg vasker håret hennes. Gjør først alt håret bak vådt; passer på å vippe ørene fremover når jeg gjør det vådt på siden (hun er litt hysterisk med ørene sine). Til sist ber jeg henne titte godt opp i taket, mens jeg gjør det forreste håret vådt - viktig å være ganske rask og sikker på hånden. Hun får sjeldent vand i øjenene. Jeg har altid en tør klut liggende ved siden av som jeg legger over pannen/øynene hennes med en gang hun vipper hodet ned igjen. Det samme gjentas når såpen skylles ut. Husker selv alt for tydelig at det var helt grusomt å få vasket hår, når jeg var liten, men min mamma tok sjeldent noe hensyn til om jeg fikk vann i ørene/øynene, så jeg prøder åvære veldig varsom på at jenta mi ikke få det.

Ja,det stemmer det.Vi bruker det samme "capsen" på jenta vår og det fungerer bra.Hun var livred før og etter at vi begynte å bruke "caps"hun gråt p.g.ingenting fordi hun trodde at det kommer forsatt vann i øynene,men etter hvert hun ble vant og det går bra.Både hun og jeg,ofte mannen min -alle nyter hennes bading.

Kjøpte på Skjeidar-ca.60 kr

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...