Gå til innhold

Karuseller/tivoli


Jente89 ♥

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg bare lurte på om det var noen som viste om det kan være skadeli for fosteret om jeg tar karuseller.. er i 21 svangerskapsuke..

Skrevet

Står det ikke skilt utenfor karusellene med "Ikke for gravide"?

Tror ikke jeg ville risikert g-krefter og forstyrrelser i blodtrykk osv pga at jeg ville more meg litt...

Men jeg vet ingen fakta om dette. Spør lege/jordmor.

Skrevet

nei det står at høygravide ikke burde kjøre karuseller.. men jeg har ikke mage engang.. sier ikke at jeg skal ta karuseller men at jeg er nysjerri på om det er muli

Skrevet

hei:-)jeg har jobbet på tivoli selv og jeg vil ikke anbefale deg å ta karuseller.som sagt over står det advarsel på de fleste større maskiner og det er en advarsel du bør ta hensyn til.

det er ikke det om en har mage eller ikke,men hva som kan skjer med kroppen når den slenges rundt,får støt el.

det er ikke alle karuseller som i utgangspunktet er farlige,men det kan skje uforutsette ting som kan gjøre skade på både deg og babyen.

f.eks.hadde vi en episode der en karusell "hang seg opp",dette førte jo til at turen ble lenger enn forventet og dette igjen førte til at mange, som i utgangspunktet var helt friske,ble skikkelig dårlige,kvalme ol.

 

jeg vil anbefale deg og vente til neste sesong:-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...