Gå til innhold

Bleietørr i 8 mnd, men...


Anbefalte innlegg

I hele går, og idag har hun tisset på seg!! Hvordan i all verden skal jeg gripe det ann?? Igår gjorde jeg ikke noe nummer av det, bare byttet klær, men hun fortsetter jo bare å gjøre "uhell" når det ikke blir konsekvenser av det. Idag har jeg vært litt strengere, for jeg misstenker at det bare er latskap. Hun synes det er lettvintere bare å tisse på seg, og la meg skifte på henne..virker det som! Noe som har råd?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/4915628-bleiet%C3%B8rr-i-8-mnd-men/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Du kjenner din datter best. Mener du at hun har hatt det så moro at hun ikke gidder å si ifra at hun skal tisse?

 

Det kan også være blærekatarr. Mange små jenter får blærekatarr uten at de har vondt. Nå vil gjerne barna være ute hele dagen, og ha på seg mye mindre klær samtidig som det kan blåse kaldt.

Å la henne gå med våte klær vil bare gjøre saken verre.

 

Hva med å snakke alvorlig med henne, og følg henne på do når hun har spist og drukket. Se om det hjelper. Hvis hun fortsatt har uhell like etter at hun har vært og tisset, så kan du få undersøkt om det er blærekatarr. For da skal hun ikke ha behov for å tisse, hvis hun nettopp har gjort det.

Min jente er ikke tørr enda, men prøver meg med et lite tips likevel. Hva med å gi henne ett lite klister til å klistre på dolokket når hun har tisset, det kan være til inspirasjon. Ikke noe gøy å kjefte for sånne ting, bedre kanskje å gi oppmerksomhet når hun har vært flink. Vi bruker klister i sovesituasjonen og det funker kjempebra hos oss.

 

Takk for svar alle sammen!

Kan hun ha blærekatarr uten å ha feber altså? Det er ikke småskvetter hun kommer med. Det er skikkelig gjennomvått. Det går bra om natten, så hadde det vært katarr, så hadde hun vel skvettet litt da også, eller? Å la henne gå våt, liker jeg ikke. Hun blir så fort sår. Klistermerker brukte vi for å få henne tørr, så kanskje vi må ta frem de igjen. Takk igjen.

 

 

HI

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...