Gå til innhold

September: Flere med lavt blodtrykk?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg hadde 120/70 for fem uker siden, i dag var blodtrykket veldig lavt, 90/60.Andre som har lavt blodtrykk? Med svimmelhet, hodepine og slitenhet? Vet dere hva det kan skyldes, og når det blir farlig?

Har fått tips om å spise lakris, ellers drikke masse, spise annenhver time, gå små turer og få frisk luft. Andre som har andre tips?

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg hadde veldig lavt blodtrykk de første 3mnd. 90/45. Da var jeg svimmel og sliten. Nå har trykket økt til 100/70. Ikke svimmel lenger. Fikk også beskjed om å drikke mye vann. Tidlig i graviditeten skyldes lavt trygg at blodårene utvider seg i kombinasjon med hormoner. Men vet ikke helt hva det kan skyldes senere. Håper du blir bedre snart!

Skrevet

Mitt BT er 100/60, det er ganske så lavt til å være meg. Er svimmel, trøtt og har hodepine. Men var nylig hos legen, og hun var ikke bekymret.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...