Gå til innhold

Vokseseng eller juniorseng?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har tenkt å kjøpe en vokseseng siden dem kan bli så små. Kanskje lettere å venne gullet til den.

Hva har dere?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

glemte å spørre hva slags madrass har dere til vokseseng?

Skrevet

Vi har nettopp kjøpt ny seng til jenta vår på 2 år, og vi kjøpte vokseseng fra IKEA. Veldig fornøyd, og jenta vår sover godt i den.

Skrevet

Tror ikke det har noe å si. Det viktigste er at det er sengehest slik at de ikke faller ut. Vi har vanlig voksenlengde på barnesenga og det er kjekt når vesla har mareritt f.eks. Da kan vi rett og slett bare legge oss ved siden av henne og roe henne ned. Pappaen snekra senga sjøl hjemme hos oss.

Skrevet

Jeg kjøpte brukt vokseseng uten madrass. Den er 75 cm bred, og kan vokse fra 130 til 200 cm. Jeg valgte vokseseng fordi barna skal dele rom et par år, det blir ikke plass til stor seng og sprinkelseng. Det var veldig vellykket for oss, han elsker senga si!

 

Jeg kjøpte en vanlig skumgummimadrass på Jysk, 75 X 200 cm. Den har bomullstrekk med glidelås. Jeg åpnet trekket, dro ut madrassen og skar av den. Ødela ikke trekket, satte det på igjen og brettet det under. Da holder trekket madrassen på plass når jeg setter inn den lille biten.

Skrevet

Vi har vokseseng. Av den grunn at vi ville ha en litt mindre seng til prinsessa når hun er så liten. Syns det er stusselig å se de små i store senger, når de ikke bruker halvparten en gang. Vår seng er 120-170 cm. Madrassen vi kjøpte er 140 cm, så den varer ei stund før vi må skjøte på den. Både seng og madrass er kjøpt på Jysk.

Skrevet

Vi kjøpte også vokseseng til gutten vår, men i ettertid ser jeg at det spiller absolutt ingen rolle. Vi kunne like gjerne ha kjøpt en vanlig lang seng. Nå 11/2 år etter at vi kjøpte sengen har vi strukket den ut i full lengde. Han ble litt for lang til den korte varianten og da vi skulle skjøte litt så var det så lite om å gjøre at den var max lengde (20cm) så da tok vi den like gjerne "helt ut". Og gutten, han er superfornøyd.

 

Er han på besøk hos mormor, bestemor eller andre steder så sover han også i vanlig store senger og sånn er det jo for de fleste.

Skrevet

vi har gått rett fra sprinkelseng til stompa senge som er litt høy og som har uttrekkbart skrivebord på siden.. den er 90x200 cm...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...