Gå til innhold

blir det teit å feire halvt-års dagen


Anbefalte innlegg

har lyst å markere halvt års dagen til gullet i neste uke, og invitere nærmeste familie til kaffe og kaker bare...

syns dere det virker teit'

tror folk at de er nødt til å kjøpe gave da'

huff, det er jo ikke derfor, men syns det er koselig å feire henne, og en del av familien ser vi ganske sjelden, så en god anledning liksom!

Fortsetter under...

kan du ikkje berre invitere dei, då? Eller er det slike folk som du må ha ei anledning for å invitere? Halvtårsdagen er kanskje litt søkt, men samtidig så er jo eit halvt år lenge for ein så liten tass:). Trur ikkje eg hadde kjøpt gåve om eg vart invitert i halvtårsdag, og det trur eg ikkje mange andre hadde gjort, heller.

Jeg synes ikke det! Vi feiret halvtårs dagen til sønnen vår akkurat sånn som du har tenkt med kake,kaffe og besøk av nærmeste familie, og det var kjempekoselig!!! Kan anbefales:)

Vi sa at vi ikke ville ha gaver til han, men vi fikk jo det da.. benytt sjansen til å ønsk dere noe dere trenger til jenta deres:)

Håper dere får en fin dag!

Litt teit det ja. Hadde liksom ikke gidda å komt i 6 mnd`s dag. De vil nok føle at de må kjøpe noe dersom du sier at invitasjonen er til en bursdag ( som egentlig ikke er en bursdag).

inviter dem på kake du, men behøver vel ikke si grunne før de er der.

Annonse

Ikkje bry deg om dei anonyme her. Og ikkje misforstå det første svaret mitt: eg tykkjer ikkje det er teit, berre litt søkt (som om de absolutt treng ein grunn til å invitere folk), og eg hadde med glede kome i ein halvtårsdag. Eg hadde ikkje følt meg forplikta til å kjøpe gåve (men mamma kjem garantert til å kjøpe noko til minien vår når han vert 1/2 år, anten vi feirar det eller ikkje). Så berre ha selskap, du. Det er då uansett berre kjekt å samle familien til kaffi og kaker, same kva som er anledninga?

Jeg tror jeg ville gjort som enkelte andre her har sagt. Inviter til kaffe og kake uten å oppgi grunn, og så kan du fortelle at babyen er 6 mnd når de er der. Jeg synes også det er rart å invitere til 6 mnd "bursdag". Er jo strengt tatt ingen bursdag i det hele tatt, selv om dere synes det er stas med et halvt år. Er enig med Vero76 at en trenger jo ingen grunn for å invitere folk.

trenger ingen grunn til å invitere, det er jeg enig i, men ofte så blir det liksom til det allikevel.

men tenker jo å presisere at vi gjør det litt for moro skyld, for å markere dagen bare, og samle familien. Har jo ikke tenkt å si at det er halvt års- BURSDAG liksom..

Syns det høres koselig ut jeg, og hadde selv gladelig dratt i halvt års BURSDAG og jeg!!!

Her blir det heidundrende 6mnd-dag for Andreas da, på selveste 17. mai.. Jeg synes det høres koselig ut jeg med halvtårsdag, inviter til det du, du kan jo si at det er en litt uhøytidlig feiring, og dere bare vil markere dagen..

Annonse

Jeg syns det blir feil å gjøre det på den måten. Vi feiret selv vi, meg, pappaen og frøkna... Det var kos, for det var nok oss det var viktigst for uansett! Hadde noen invitert meg i en halvårsbursdag hadde jeg nok ristet på hodet... Beklager, men jeg syns det høres ut som "gi meg pakker" Når det er bursdag tar man jo med gave, selv om man syns det er dumt eller ei.

Har ei venninne som ble bedt i en sånn bursdag... Visstnok ikke særlig populært blant noen bortsett fra mammaen og pappaen...

 

Nei, ta da heller og inviter til kaffe og kaker, uten å nevne på forhånd at det er for å feire at halv år... Syns JEG da...

 

:-D

Synes det høres kjempekos ut jeg da. men for at gjestene ikke skal føle seg forpliktet til å kjøpe noe går det jo bare ann å innvitere til kaffe og kaker bare slik man gjør til vanlig. Når gjestene kommer kan man si atd et er for å markere halvtårsdagen

Hei!

 

Hvorfor i allverden skulle det være teit???? Det må da vel være hyggelig. Her skal vi feire, bare med besteforeldre og kanskje noen tanter og onkler,men det er jo så koselig. Gaver spiller ingen rolle, men få tatt litt bilder og kose seg. Vi feira til eldstemann, det var ikke planlagt, men mamma kom med kake og vi koste oss, det er i allefall noe vi husker godt her. Har bilder og en bamse han fikk og det sitter vi og mimrer over iblant. Han syns selv det er stas nå (jo eldre de blir, jo viktigere er det med HALVT år, han ble 7 år nå og rett før så var han "halv 7":) ) Kos dere og feir i vei, gratulerer med dagen når den kommer.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...