Gå til innhold

Shopping når baby er syk?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Sambo har fri idag, og vi har planlagt lenge at denne dagen skal brukes til shopping. Ny sofa, Ikea, osv. osv. Ungene skal være med.

Nå er baby på 5 mnd. syk. Han hoster og har rennende nese. Litt slim i halsen når han sover....

Uff...joda denne shoppingen kan gjøres en annen dag, om 4 uker, sambo jobber mye.

Men har jo sååååå lyst da. Men ungene først selvsagt.

Dumt spørsmål....men hva skal vi gjøre?

Andre som reiser på shopping med syke barn?

Kjøpesentre osv. er vel rene bakteriafloraen....?!?!?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det kan jo bli litt slitsomt for baby hvis dere skal mange steder, inn og ut av bil osv. Kan vel bli litt lettere irritabel også sikkert.

Men hvis han ikke har feber så er det jo greit sikkert.

 

Lykke til uansett hva dere gjør, og god bedring til baby:o)

Skrevet

har han feber? hvordan er allmenntilstanden? Hoste og rennende nese er vel ikke så farlig hvis han er pigg ellers?

Skrevet

Bruker å se an almenntilstanden. Det hender hun er i fin form (smiler og leker osv) selv om hun har (litt) feber og er småsyk. Men dersom hun skriker og er veldig sutrete, så orker jeg ikke. Da tror jeg både barn og mor har det best hjemme :)

Sitter selv å vurderer hva vi skal finne på i dag. Hun er forkjøla, har stygg hoste og er litt varm (ikke feber enda). Men smiler og er i fin form ellers... Ikke lett dette :)

Skrevet

Dersom barnet "bare" er forkjølet og hoster ville jeg tatt en tur ut. Er allmentilstanden bra og ikke feber så mener jeg du kan dra på shopping uten å ha dårlig sammvittighet!

Skrevet

Men han hoster en del da.....

Synes i tillegg det blir pinlig på ikea når jeg har med meg en unge som ligger og hoster i den liggestolen på trillevognene. Folk kommer sikkert til å tenke-herregud, ta med en syk unge ut... ja ja.

Får tenke oss litt om. Almenntilstanden er topp den, men med stygg hoste, rennende nese og så sover han ikke sånn supert om natten pga. hosting...

Skrevet

da kunne jeg ikke gått noen sted med datteren min.. hun har hostet hele vinteren... jeg tenker ikke slikt når jeg hører barn hoste

Skrevet

Men sånn surkle-forkjøete hoste.... rød rundt øynene osv.

Skrevet

jepp... har vært hos lege hele vinteren.. men ikke noe å få gjort med denne hosten...

du føler jo på det selv... er han sutrete hadde jeg blitt hjemme... men er han blid og smiler osv ser jeg ikke noe i veien med at du tar han med ut

Skrevet

ikke feber? ta ungen med dere. ser ikke noe problem i det og hva andre tenker på IKEA får bli deres sak.

Skrevet

Er gutten feberfri og stort sett i godt humør så ville jeg dratt på shopping 2-3 timer. (ikke hele dagen, kanskje).

 

God tur!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...