Gå til innhold

Hvor gammel var babyen da dere avvente med nattmat?


Anbefalte innlegg

Jenta mi er 5, 5 mnd og får grøt til kvelden. Synes det er litt tidlig med å venne av med nattpuppen enda ( 2 måltider ), men det er vel greit å ta det når hun starter med et måltid til.

Hvor gamle var babyene deres, og hvor lang tid tok det?

Jeg gruer meg så forferdelig:o((((

Fortsetter under...

Gutten er 7,5 mnd og vi begynte natt til lørdag. Han hadde før det spist ett måltid på natta i et par måneder ca.

Jeg hadde grudd meg veldig og utsatt og håpet at det skulle ordne seg selv osv, men så bestemte vi oss altså på fredag om at nå gjør vi det. -Og det gikk over all forventning. Gutten vår er en skikkelig sta baby som sier ifra om han ikke får det som han vil, så vi var forberedet på "kamp". Første natta var han våken ca 1 time og sutret bare, andre natta våken 2-3 ganger, men bare noen minutter hver gang, og i natt sov han fra 19 til 0655 uten at vi hørte en lyd fra han. JIPPI!

 

Når hun var 7 mnd. Gikk mye bedre enn forventet.. Men hun får 4 måltider fast føde til dagen, og hun puppet nesten ikke på dagen før jeg avvente..(da spiste hun 2-3 ganger om natten). Sover fra 20-06 og spiser godt med pupp om dagen.. Mye bedre.

Annonse

Eeeeh - hæ? Fått _beskjed_ om å nattavvenne? Av hvem da? Det er da ingen som kan bestemme det annet enn du og faren.

 

Dessuten synes jeg det er tidlig å gjøre det ved 6 mnd, såfremt han/hun ikke allerede spiser minst 2, gjerne 3, skikkelige måltider med fast føde per dag.

Min datter på 10 uker sover fra halv åtte om kvelden til fem på morgenen, så her har vi sluttet med nattmat allerede. Hun får kun MME. Siste måltid på kvelden får hun ca halv sju.

Det er visst mange helsesøstre som gir beskjed om at det er på tide med nattavvenning nå, og da rundt 6 mnd. Søstera mi fikk beskjed om det da de var på 6 mnd kontroll og hun hadde akkurat begynt med litt grøt (fullammet til 6 mnd). -Jeg syntes også det var rart.

Annonse

Ikke alle barn er klare for å slutte med mat om natten når de er 6-7 mnd. Vi prøvde m sønnen vår da han var 6 mnd, holdt på i 1 1/2 uke før vi måtte gi opp da han fortsatt hadde det behovet. Vi prøvde igjen nå i påsken da var han nesten 8 mnd og det gikk kjempefint. Vi har siden den gang hatt to netter hvor han våknet så nærme morgenen at han ikke fikk sovne igjen for han var sulten. Han får siste måltid ca kl 23 og første kl 06.Han våkner fortsatt en gang i løpet av natten men sovner fort igjen nå siden han skjønner det ikke er no mat å få. den første uka grein han veldig og måtte bli roet ned av pappa for å sovne igjen, nå "våkner" han kun av gammel vane. Jeg synes du skal vente litt siden du ikke har så lyst selv også. Du kan jo prøve men hvorfor ikke vente da det høres ut som du ikke er lei ennå. Jeg ble tilslutt lei av å måtte amme om natten så da ble hele avvenningen lettere psykisk for meg også.Lykke til uansett hva du foretar deg!

Med førstemann avvente jeg når han var rundt 7 mnd. Da hadde jeg gått rundt i en mnd og prøvd å manne meg opp. "Alle" sa jo at ungen ikke trengte mat på natta etter 6 mnd alder, for da begynte man jo ofte med fast føde. Jeg syntes det var fælt når det stod på, og hadde jeg hatt den erfaringen og kunnskapen jeg sitter med nå, hadde jeg ikke avvent så tidlig. For det var i utgangspunktet ikke noe problem for meg å nattamme. Og barnet mitt var jo ikke klar for det. Men det skjønte jeg ikke da.

 

Datteren min på 7 mnd ammes fortsatt om natta, og det skal hun få gjøre til hun selv er klar for å hoppe over disse måltidene. Så lenge nattammingen ikke blir helt utholdbar, så ønsker jeg å opprettholde den. Fra høsten av blir jeg student, og da kan det fort hende at puppen ikke blir like tilgjengelig på dagtid som den er nå, derfor vil jeg ikke frarøve muligheten for mm på natta for jenta mi. Det er dyrebare dråper som fremdeles gjør mye godt for barnet. :o)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...