Gå til innhold

Dere som ammer!


Mulan - Og to søte trollunger!

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Gutten min er 7,5 mnd og jeg ammer 5 ganger per dag (sluttet med nattamming for 2 netter siden). Han får grøtx2, litt frukt og litt brød. Det sies at mm bør være hovedføden til de er 9 mnd.

Tror ikke du trenger begynne med grøt enda, har lest at det er noen som fullammer til babyen er mer enn 6 mnd, så det går nok bra.

 

:-)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/4837323-dere-som-ammer/#findComment-4838311
Del på andre sider

Annonse

Min blir 6 mnd om en uke, og vi begynte såvidt med grøt for en ukes tid siden.

 

Jeg begynte fordi han i noen dager da hadde vært helt umulig å få til å sove på dagtid, og da tenkte jeg å i hvert fall prøve med grøt for å se om det hjalp. Men han er like umulig enda :) Men nå får han et grøtmåltid hver formiddag, og jeg ammer både før og etter måltidet.

 

Han er kjempeglad i grøten, så jeg tror ikke det er mange ukene til jeg må begynne å gi ham litt middag også.

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/4837323-dere-som-ammer/#findComment-4838632
Del på andre sider

Sønnen min er 8 mnd og fullammet til han var 5 1/2 mnd, begynte da m smaksprøver som fort ble til et måltid grøt om dagen. Han var over 6 1/2 mnd da han begynte å få 2 måltider grøt om dagen. Og nå får han mm 3-4 ganger i døgnet. Har nettopp begynt m middag da han er kresen.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/4837323-dere-som-ammer/#findComment-4839073
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...