Gå til innhold

Han drikker nesten kun vann...hva gjør deres 15 mnd gamle barn?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Her går det også mest i vann. Har en sjelden gang saft. brus veldig sjeldent (må gi etter for press av og til. får litt dårlig samvittighet når jeg sitter og drikker, og hun ber og jeg gir henne vannflaska istede.... )

Melk får hun på flaska, men aller helst vil hun ha kakao. Så jeg later som jeg heller litt oppi. Da er hun strålende fornøyd.

 

Hun er nemlig en apekatt fortiden. Skal akkurat ha det samme som storesøster. Så hun drikker heldigvis melk og slike ting nå. Det gjorde hun ikke før.

Gutten min drikker også stort sett bare vann, pluss litt kumelk til frokost.

Han får aldri brus eller saft, for det pleier vi ikke å ha.

Storesøstrene drikker også bare vann og malk, brus kun til bursdager eller fest, og juice kanskje i helgene.

 

Hvis du vil gi noe annet enn vann og melk, kan du jo tynne ut litt juice med vann. Det er også skadelig for tennene, men snn en sjelden gang er det sikkert ikke så farlig.

Min sønn er 14,5 mnd. De tre siste månedene har jeg laget "saft" til han. Det er nypeekstrakt som blandes ut i kokt vann. Nypeekstrakt inneholder mye C-vitamin og er et meget godt alternativ til vann synes vi. Du finner glasset i hylla sammen med vitaminer og naturprodukter i godt utstyrte dagligvarebutikker. Glasset varer lenge og koster 45,-. (Blandingsforhold; ca 1,5 - 2 dl kokende vann, 1 teskjed nypeekstrakt røres ut i vannet, avkjøles). Gutten min liker å drikke dette romtemperert.

 

Så vår dag på drikkefronten ser slik ut:

Morgen og kveld drikker han fremdeles MME (skal gradvis begynne med kumelk fom denne helgen).

Han har alltid en vannflaske tilgjengelig og en flaske med "saft" tilgjengelig.

I helgene har han fått litt appelsinjuice av meg til ett brødmåltid.

Skal prøve med eplejuice denne helgen.

hei,

sønnen min på 15mnd får mest vann. endel melk og i det siste har han fått juice blandet 50/50 med vann. jucie skal drikkes til måltider for tennenes skyld, men innemellom får han ellers også.

JEg mener, vi voksne følger da ikke alltid "boka" heller...

saft og brus er helt uaktuelt her i gården. Synes tipset med nypeekstrakt høres bra ut også.

Annonse

Jeg lager urtete til snuppa (14mnd), og til oss store. Til snuppa tynner jeg den litt ut, vet ikke om det er nödvendig.

Det gaar i peppermynte, fruktte, nypete, selvfölgelig uten sukker i. Snuppa drikker enten te, melk eller vann, har aldri faatt noe annet. (Svigerfar vil stadig gi henne cola...., er det mulig??)

 

Hilsen

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...