Anonym bruker Skrevet 19. april 2006 #1 Skrevet 19. april 2006 Har nå vært alene i 2år, det siste året har jeg fått penger for enslig forsørger, men vurderer nå og bli sammen med pappaen igjen..Skal gå hjemme et år til, og lurer på om jeg får dagpenger?Hadde ikke jobb da jeg gikk ut i permisjon, så gikk på dagpenger da.
Anonym bruker Skrevet 20. april 2006 #2 Skrevet 20. april 2006 Du får vel ikke dagpenger for å gå hjemme et år til? Dagpenger gis til arbeidssøkere som prøver å komme seg i arbeid, og får de tilbud om jobb så må de ut i arbeid.
Gjest Skrevet 20. april 2006 #3 Skrevet 20. april 2006 Du får jo støtte fra trygdekontoret i 12 mnd etter du flytter sammen med noen.
Anonym bruker Skrevet 20. april 2006 #4 Skrevet 20. april 2006 Hvordan støtte får jeg fra trygdekontoret hvis jeg blir sammen med pappaen?De mente at jeg ikke hadde noe krav på penger hvis jeg var sammen med pappaen..
*ulvemor* Skrevet 20. april 2006 #5 Skrevet 20. april 2006 jeg tror faktisk ikke du får støtte hvis det er pappaen du flytter sammen med, hadde det vært en annen ville du fått støtte i ett år til. men hvorfor kan du ikke arbeide da?
Gjest Skrevet 20. april 2006 #6 Skrevet 20. april 2006 uff,beklager - det er kanskje annerledes når du flytter sammen med barnets far. Jeg fikk den samme støtten i ett år etter jeg fikk samboer, men det var jo ikke barnets far. Var nok litt kjapt ute der, beklager feil informasjon!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå