karro Skrevet 17. april 2006 #1 Skrevet 17. april 2006 Hei! Før jeg fødte sønnen min hørte jeg fra alle kanter om hvor dyrt det er for bleier. Nå har vi skiftet bleier i 8 måneder og jeg må si at jeg egentlig ikke synes det er så avskrekkende dyrt. Kanskje skifter jeg for sjelden, men en pakke med 30 bleier holder oss i ca 5 dager. Pakken koster 40 kroner. Under 10 kroner dagen. Det er jo selvfølgelig en ekstra utgift, men mye annet jeg synes er dyrere.... Er det andre som er enige???? Klem
1stor1liten =) Skrevet 17. april 2006 #2 Skrevet 17. april 2006 samme her.. er ikke så dyrt. Det er vel de som går på f,eks ica og kjøper bleier til 60 kr. pakken
anesam Skrevet 17. april 2006 #3 Skrevet 17. april 2006 Jeg synes heller ikke det er så dyrt! Kjøper på kiwi og får hver 4. pakke gratis!
d",)~^~^~ Skrevet 17. april 2006 #4 Skrevet 17. april 2006 Vi har to bleiebarn og handler bleier der vi får de billigst. Er ikke den store kostnaden, men det skal bli godt å få avvent det største bleiebarnet til sommeren. Syns heller det er et større problem at det hoper seg så fort opp i søpla, er jo nesten ikke plass til annet søppel!
Gjest Skrevet 17. april 2006 #5 Skrevet 17. april 2006 Nei, synes ikke bleier er dyrt. For 15 år siden da eldstemann var bleiebarn, vi hadde dårlig råd og vi bodde i et land hvor bleiene kostet over 3 ganger så mye som de gjør her nå, da syntes jeg det var en litt hard utgift, men nå merkes ikke bleiene som en kostnad i det hele tatt synes jeg.
Anonym bruker Skrevet 17. april 2006 #6 Skrevet 17. april 2006 Har lurt på det samme som deg HI.. syns ikke det er spesielt dyrt jeg heller..
lilja70 Skrevet 17. april 2006 #7 Skrevet 17. april 2006 Bleiene kostet faktisk det samme når eldstemann var baby, han er 12 og 1/2. Da var jeg student, og det var en utgiftspost jeg merket, ja. Nå har vi to bleiebarn, men bleiene gjør ikke like stort innhugg i familieøkonomien lenger. Likevel shopper jeg på pris, delvis av gammel vane, det er jo ikke nødvendig å sløse, dessuten bør man jo uansett signalisere for produsentene at pris er viktig. Men jeg er villig til å betale for kvalitet, og for miljøhensyn, til en viss grad. Jeg betaler ekstra for egg fra frittgående høner f.eks. Fordi jeg liker tanken på at dyr har et godt liv selv om de er produsenter. -Men tøybleier blir for mye arbeid for meg, så som sagt, til en viss grad. Klem til deg også
Luca Skrevet 17. april 2006 #8 Skrevet 17. april 2006 Ja, dette har jeg også tenkt på. Ser stadig når det er snakk om småbarnfamiliers økonomi, hvor stor utgiftspost bleier er. Nå har vi to bleiebarn, og syns ærlig talt ikke vi bruker så mye på dette. Har tenkt at vi kanskje har god råd, siden vi ikke merker det:-) Da eldstesnuppa her brukte bleier for 16 år siden, kjøpte vi på Obs på tilbud til 49,90. Kostet kanskje 59 eller 69 normalpris. Og da var vel inntekten halvparten av det jeg har nå, så da kostet det litt med bleier ja:-) Så har også tenkt at det er derfor jeg ikke syns det er dyrt, siden det koster det samme eller mindre som for 16 år siden.
MintCondition Skrevet 17. april 2006 #9 Skrevet 17. april 2006 Syns ikke bleier er noen stor utgift nei Og jeg handler bleier der det passer, om det er bunnpris eller ultra...
Mamma'n til Tuva & Ella:-D Skrevet 17. april 2006 #10 Skrevet 17. april 2006 Vi har to bleie-barn, og jeg synes ikke det er så dyrt
Cat.68 Skrevet 17. april 2006 #11 Skrevet 17. april 2006 Nei synes ikke det er så veldig dyrt. Jeg er svensk men bur her i Norge, og i Sverige koster en pakke Libero over 100 kr , så dyrt er det ikke her i Norge.
Ella i farta Skrevet 17. april 2006 #12 Skrevet 17. april 2006 Det er absolut ikke dyrt! Klær, mat osv koster oss mye mer i mnd enn bleier altså...!
Anonym bruker Skrevet 17. april 2006 #13 Skrevet 17. april 2006 Nei bleier er ikke dyrt. Hvis folk ikke har råd til bleier så bruk tøybleier og kok hver dag. For 20 år siden kostet en pakke med bleier 98 kr. Hvis det var tilbud så kostet de 79.90. Da hamstret foreldrene mine bleier til lillebroren min. Jeg brukte tøybleier.
andemora Skrevet 17. april 2006 #14 Skrevet 17. april 2006 Syns ikke bleiene er spesielt dyre. Da jeg fikk størstejenta mi for 14 år siden, mener jeg normalprisen på en bleiepakke lå på ca.79 kr, og så var det salg på Obs innimellom, og da hamstret man på kassevis. Er så hyggelig å betale under det halve for bleiene nå, og nå har jeg to bleiebarn. Bleiene idag er dessuten mye bedre enn de var da, så de holder bedre på innholdet sitt. Hender nesten aldri at Lillegull blir bløt igjennom, men storesøster mener jeg ble det ofte, med all ekstra klesvask det førte med seg
camilla^ Skrevet 17. april 2006 #15 Skrevet 17. april 2006 Jeg kjøper bleier på ica. Er ikke så dyrt det. hver 4 gratis. (pamper enn dog) Skifter bleier ofte. Men tar ikke og teller på kronene for en bleie for mye enn en for lite. Liker ikke såre stumper. Syns det var dyrt når jeg hadde to bleie unger. Mye bedre med en nå.
Anonym bruker Skrevet 18. april 2006 #16 Skrevet 18. april 2006 ica er faktisk noen av de billigste på bleier....iallefall her jeg bor....
Froggi-Nikolai 17.11.05 Skrevet 18. april 2006 #17 Skrevet 18. april 2006 Vel. Ble skiftet 8-12 bleier her hver eneste dag i nesten 3 mnd. Det føltes da ut som at det ble en del når det ble såpass mye bleier. Hadde tenkt på engangsbleier før han ble født, men vanlige bleier ble nok tingen ja. Er ikke avskrekkende, men er ikke superbillig heller
EvaL Skrevet 18. april 2006 #18 Skrevet 18. april 2006 Nei, bleier er IKKE dyrt. Om man tar en bleie og ser nøye på den, tenker over hvor mye materiale en bleie egentlig inneholder og når en samtidig vet at prisen for en bleie ligger på rundt 0,70 - 2 kroner i pris avhengig av merke og størrelse og butikk man handler i, ja så er det ikke mange andre ting vi kjøper som gir så masse for en så liten kostnad.
~falck~ har fått baby! Skrevet 18. april 2006 #19 Skrevet 18. april 2006 Nei,, jeg syns ikke bleier er dyrt =)
Anonym bruker Skrevet 18. april 2006 #20 Skrevet 18. april 2006 Nå er det vel slik at bleier er sterkt subsidiert fra kjedens side, slik at de skal tiltrekke seg de lukrative barnefamiliene i håp om at de skal putte mye mer enn bleier i kurven sine. Vi får krysse fingre for at dette vedvarer.
Nuss Nuss Skrevet 18. april 2006 #21 Skrevet 18. april 2006 Her i landet er ikke bleier dyre men i Dk er de. Der koster en bleiepakke det samme som 3 her hjemme. Så når venner og fam reiser til norge så fyller de bilen på vei hjem!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå