Gå til innhold

alkohol og mm


Anbefalte innlegg

Det er vel sånn at alkoholen går ut av melka samtidig som den går ut av kroppen, slik at det ikke er nødvendig å pumpe etter fest. Hvordan blir det hvis jeg pumper likevel? må jeg da bare kaste den utpumpa melka? eller går alkoholen ut av den etterhvert når den lagres??? Kanskje litt dumt spørmål??? men ble litt i tvil!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/4766871-alkohol-og-mm/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Ja, morsmelka er selvrensende (sålenge den er inni puppen vel og merke!). Hvis du nøyer deg med å kun drikke moderat på fest og ikke skal amme før om morran igjen, så kan du nok trygt amme uten å pumpe ut første måltidet. Kommer vel an på hva du drikker også ift. hvor lenge alkoholen er i morsmelken. Uansett kan det umulig være mange brøkdelene av promillen som er igjen etter noen timer "pause" i drikkingen!

-Regelen er vel at du kan amme om du ikke føler deg påvirket. Man trenger ikke være hystriske på det akkurat (obs; min mening!), men bruke sunn fornuft og magefølelse. Jeg vet at Jordmor Siri hadde et info-brev på BiM i fjor om dette.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/4766871-alkohol-og-mm/#findComment-4768121
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...