Gå til innhold

Trening!


Anbefalte innlegg

Skrevet

ER det noen av dere jenter som trener aktivt? (aerobic, vekter, osv?)

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei

Jeg har trent aktivt både aerobic - step og spinning. Da jeg gikk gravid sist ( som ikke gikk slik som det skulle) fikk jeg beskjed av legen at jeg kunne trene som normalt men burde ikke løfte vekter og hoppe og sprette så mye. Men man finner fort ut hva en klarer og ikke klarer. Det beste er å lytte til kroppen sin og kjenne sine begrensninger. Lykke til.

 

Skrevet

Ja er sant det.

Jeg driver med endel vekttrening osv..

Har vel egentlig kutta ut proteinpulver å hardtrening nå som jeg er inne i prøveperioden.. vil gjøre minst mulig for ødelege noe..

Kjenner vel det etterhvert også hva en orker å ikke orker.

Men trening under svangerskapet er noe som kan gjøre mamman godt tror jeg:)

Skrevet

ja det gjør du. kroppen er veldig flink til og si ifra. Er helt enig med deg at trening under svangerskapet er supert. Mye letter både før og etter en fødsel. Man må ikke legge seg ned og tro en er syk selv om en er gravid. ikke misforstå meg - har full forstelse for alle dem som er dårlig under svangerskapet. Ikke alle får smertefrie svangerskap.

lykke til med prøvingn.

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...