Gå til innhold

"Skjelver" i munnen


Anbefalte innlegg

Skrevet

Datteren min på 5 uker får av til skjelving i munnen akkurat som hun hakker tenner. Har sett det mest på badet i stelle situasjonen så har tenkt det skyldes at hun fryser litt selv om jeg syns hun er varm. Men i går fikk hun det en gang i stuen også fullt påkledd. Det varer veldig kort og ser ikke noe annet på henne. KAn det være at hun er litt kald selv om jeg syns hun er varm? Andre som har sett slikt på sine små? Skal på 6 ukers kontroll på torsdag og skal spørre legen da. Tenker self på epilepsi o.l

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg er ingen lege, men tipper det bare er nervesystemet som ikke er helt ferdig utviklet ennå. Snuppa mi skjelver også av og til.

Skrevet

Gutten vår gjorde også dette mye da han var liten, og nå skjer det en sjelden gang (7 mnd). Tror det er vanlig og ikke noe å bekymre seg for! :o)

Skrevet

Duttis skalv både på munnen og hendene fra han var født. Det var helt normalt sa legen. Tror det ga seg før han var 3 mnd.husker ikke helt, det var liksom bare plutselig borte .)

Skrevet

Jenta mi gjør det også, skjelver i munnen/haken! Håper hun vokser det av seg for her i huset gjør pappan det enda, hehe!!!

 

Er noe lignende leamus tror jeg, noe med nervesystemet!

Skrevet

Vår gutt gjorde også det fra fødselen og til ca 2 mnd. Helsesøster sa at det var en refleks som kom når han ikke lå stabilt med skuldrene, f.eks. på stellebord, der det er ganske hardt underlag.

Skrevet

Det samme skjer med jenta mi når hun kommer på stellebordet også. Ikke noe farlig:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...