Gå til innhold

Barnetrygd?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har dere fått barnetrygd enda? Er det ikke slik at man får barnetrygd fra måneden etter at barnet er født, dvs at jeg skulle hatt fra februar?

Skrevet

Jeg fikk gutt 18 jan, og fikk først beskjed om at utbetaling for februar kom sammen med den i mars, men fikk ikke det. Ringte trygdekontoret nå, og fikk beskjed om at det tar litt tid, så utbetaling for februar og mars kommer sammen med april. Altså utbetaling for 3 mnd i slutten av april.. Hvis det heller ikke da kom noe måtte jeg ta kontakt..

Skrevet

Hei!

 

Vår gutt ble født tidlig i januar, og vi fikk barnetrygd fra og med februar.

Utbetalinga for februar fikk vi på utbetalingsblankett (måtte ta ut pengene i bank/postkontor), og den for mars kom direkte inn på konto. Trodde det kom til å ta et par måneder før vi fikk, og at det da ble etterbetalt, så var veldig fornøyde vi :-) (Bor i Oslo)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...