Musse-M Skrevet 3. april 2006 #1 Skrevet 3. april 2006 Er det ok å ta lactulose når ammer? eller går det over i morsmelk og påvirker barnet?
Expat Skrevet 3. april 2006 #2 Skrevet 3. april 2006 Det er sånt laktose-enzym? Det har barnet allerede i sin egen mage, så fullstendig uproblematisk.
Blomman Skrevet 3. april 2006 #3 Skrevet 3. april 2006 Avføringsmiddelet lactulose abosrberes i meget liten grad og kan brukes av gravide og ammende står det i felleskatalogen (omtaler de aler aller fleste medikamenter som er i bruk her i landet.) Bare fortsett å bruk det så lenge du trenger det.
Musse-M Skrevet 4. april 2006 Forfatter #4 Skrevet 4. april 2006 hmm leta i felleskatalogen selv, men fandt ikke det!! Takk for svar
Blomman Skrevet 4. april 2006 #5 Skrevet 4. april 2006 har en litt gammel felleskatalog jeg fikk da jeg begynte på sykepeleiern i 98.... Kanskje dem har tatt den ut. Også kommer det jo endel nye preparatnavn.... Duphalac er det samme, kanskje den står der.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå