Gå til innhold

Nyttårsaften ha med en rett


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi skal til en venninne på nyttårsaften, alle skal ha med en rett. Tror vi blir ca ti stk. siden vi er to, tar vi vel med oss to retter. Tips til hva vi kan ha med? Bor et stykke unna, så varme retter må i tilfelle varmes opp på nytt. 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Foccaccia med oliven

Små butterdeigsterter med spinat og kremost (trenger ikke varmes opp igjen)

Skrevet

Jeg ville tatt med et fat med spekemat og noe bakt, foccaccia eller fletteloff.

Anonymkode: bf6d9...7d7

Skrevet

Ville tatt med et fat spekemat og enten eggerøre eller en potetsalat til

Anonymkode: 1db12...f68

Skrevet

Kyllingfilet og kremet pastasalat.

Skrevet

En må jo høre med verten hva du skal ta med. Når jeg har vært med på slike ting har vi alltid en gruppe der alle skriver hva de tar med. Dette for å unngå at mange tar med samme rett. 

Anonymkode: 291fd...a9e

Skrevet

Jeg ville ha spurt vertskapet om hva de ønsker / vil at jeg skal ta med meg.  De bør jo ha en viss plan eller oversikt.  Kjedelig viss halvparten dukker opp med potetsalat  eller skinkefat.  Når vi har spleiselag har alltid vertskapet en liste / plan som sørger for en tilnærmet lik "rettferdig" fordeling og ikke minst for at ikke 5 stykker dukker opp med det samme eller at ingenting passer sammen. 

Anonymkode: 96aa3...fc6

Skrevet

Focaccia eller brytebrød med noen godt i eller på og noen gode oster. 

Skrevet

Jeg ville har spurt hva de andre planla å ha med.
Ville aldri hatt med Focaccia eller lignende uten å ha spurt først. Har opplevd at det er noe alle lager og 7 av 10 kom med det, ble et *litt* kjedelig måltid av det for å si det slik.

Personlig ville jeg har marinert noen scampi i olje, hvitløk, chilli og lime og tatt med en stekepanne, og stekt de 5 minutter der.

Anonymkode: 67718...48b

Skrevet
Anonym bruker skrev (5 timer siden):

En må jo høre med verten hva du skal ta med. Når jeg har vært med på slike ting har vi alltid en gruppe der alle skriver hva de tar med. Dette for å unngå at mange tar med samme rett. 

Anonymkode: 291fd...a9e

Takk for strålende råd! Det var selvfølgelig det første jeg gjorde, hun svarte at hun ikke ville organisere, og at det ikke gjør noe hvis flere har med seg det samme. 

Skrevet

Roquefortterte 

Grønn asparges med spekeskinke surra rundt

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...