Gå til innhold

Julemarkedene i byene, hva er greia?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvorfor dukker disse opp og hvorfor synes folk det er så fint? Omreisende tivoli av utenlandske fastfood-sjapper og souvenir-dilldall? Hva er det som frister?

Anonymkode: 8118d...a2a

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har likt julemarked bestandig, inntil i år. Jeg var på et julemarked som er kjent for å ha kvalitet og hygge med tradisjonelle ting til salgs. Det var langt fra hyggelig. Det ble forhåndssolgt billetter for å redusere antall besøkende, og jeg følte meg heldig som fikk tak i  billetter tidlig. Ankom, og de fortsatte å selge billetter der, selv om det var veldig fullt. Det var kaotisk og masete. Det var knapt mulig å få kjøpt seg mat fordi kørene var minst 20m lange, og da måtte man stå å spise 

Anonymkode: 14b02...617

Skrevet

Alle byer har julemarkeder for enhver smak, fra husflidslagets til menighetenes til lokale kunshåndverkeres. Du trenger for eksempel ikke gå i Spikersuppa, det er fjorten andre å velge mellom i Oslo hver helg, slutt å sutre.

Anonymkode: 7b381...40e

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...