Gå til innhold

Dere som bruker wegovy


Anbefalte innlegg

Skrevet

Får dere kun resept for 4 uker av gangen? 

Har etter 4 uker nå bedt om forbyet resept med økning og fått beskjed om at dette er medikament som krever ekonsultasjon og at jeg fyller ut hvor mye jeg har gått ned. Må jeg gjennom det hver 4 uke?

Anonymkode: 6f041...864

Fortsetter under...

Skrevet

Aldri gjort det. Får fornybar resept uten ekonsultasjon

Anonymkode: 2c996...3c4

Skrevet

Man skal jo ikke gå på det uten oppfølging av lege, men min lege sier hver tredje måned.

Anonymkode: fa023...de6

Skrevet

Jeg sender forespørsel til lege hver måned med ønsket styrke (har justert litt opp og ned pga bivirkninger)

Anonymkode: 634a4...614

Skrevet

Jeg får resept som jeg kan hente ut fire ganger. Har resept på høy dose, og så justerer jeg bare antall klikk selv. Har oppfølging av lege ca en gang i året nå. 

Anonymkode: 0733f...f3c

Skrevet

I begynnelsen er det helt vandring med konsultasjon hver 4 uke. De vil jo følge deg opp i forhold til bivirkninger, vektnedgang osv. Jeg tok f.eks. blodtrykk, blodprøver og blodsukker hver 4 uke en periode. Når man ser effekt og har kontroll på bivirkninger trenger du ikke konsultasjoner så ofte. 

Anonymkode: ddf28...422

Annonse

Skrevet

Næh. Har resept for en lang periode, fornyer på nett. Ikke hatt noen oppfølging siden oppstart i fjor vår, men hadde to timer med tre-fire ukers mellomrom da. 

Anonymkode: c3e68...5ac

Skrevet

Det første året var jeg på hyppige kontroller.

Loggførte vektnedgang som legen gikk gjennom.

Da jeg var kommet på dose jeg skulle ligge på lenge, var jeg på kontroll hver 3 mnd. Legen min skrev da ut nok til at jeg hadde frem til da.

For min del var jeg veldig fornøyd med tett oppfølging. Jeg hadde ikke bivirkninger i starten, men så etter 7 mnd begynte jeg å kaste opp og var mye kvalm. Fikk god hjelp og støtte hele veien.

Anonymkode: eb2ef...17b

Skrevet

Lyst til å dele vekt og høyde?

Lurer på om jeg kan være kandidat selv eller femten år på slanker’n, men fortsatt økende 

Anonymkode: 7d4cd...a87

Skrevet
Anonym bruker skrev (1 time siden):

Lyst til å dele vekt og høyde?

Lurer på om jeg kan være kandidat selv eller femten år på slanker’n, men fortsatt økende 

Anonymkode: 7d4cd...a87

Oppstart februar 2024 på 160 cm og 84 kilo. Juni 24, 63 kg.  Gikk litt opp i vinter, da jeg forsøkte å slutte. Men er nå nede på 59 kilo selv uten sprøyte. Har bare gått opp til 0,7 mg, forsøkte 1 mg men blei voldsomt kvalm og fikk ikke i meg mat. 

Beste jeg har gjort etter evige slankekurer i 15-20 år. 

Anonymkode: 634a4...614

Skrevet
Anonym bruker skrev (2 timer siden):

Lyst til å dele vekt og høyde?

Lurer på om jeg kan være kandidat selv eller femten år på slanker’n, men fortsatt økende 

Anonymkode: 7d4cd...a87

Jeg har fått tilbud om det, er 174 cm og 91 kg, pluss høyt langtidsblodsukker så på grensen til diabetes 2.

Jeg har foreløbig takket nei. Var 97 kg, gikk ned til 83 kg i fjor, uten medisiner, gått opp igjen til 91 i vinter.

Skal prøve å gå ned litt igjen på egenhånd mot sommeren, men jeg er litt i ferd med å gi opp og lurer på om jeg skal gi sprøyta en sjanse likevel.

For meg er det litt skremmende at man vet så lite om langtidseffekten, kroppen min har vært gjennom så mye drit når det kommer til helse at jeg er redd for å tilføre mer via langtidsbivirkninger. Men det er en belastning å være overvektig også, så jeg veier ulemper mot hverandre i hodet. Ikke landet på noen avgjørelse enda....

Anonymkode: fa023...de6

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...