Anonym bruker Skrevet 19. mars #1 Del Skrevet 19. mars Vi er en voksen, en ungdom og to barn. Har sett på matforbruk og vi bruker 17000 hver mnd. Er ikke det veldig mye? Da har jeg ikke lagt begrensninger altså, for å se, så det er mye saft, juice, smothie, potetgull og sånt inne i dette. Og det inkluderer også alt som kjøpes på matbutikk, dopapir, vaskemiddel osv. Burde jeg prøve å kutte ned? Anonymkode: 03f67...2b0 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/ Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 19. mars #2 Del Skrevet 19. mars Vi er to voksne og to tenåringer og vi bruker 15.000 i mnd Anonymkode: 91051...2fe Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195137 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 19. mars #3 Del Skrevet 19. mars Jeg synes det er veldig mye. Vi bruker 3-4 tusen pr person i mnd. Men vi rasker ikke med oss, vi bruker handleliste. Anonymkode: d82a0...bbc Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195138 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 19. mars #4 Del Skrevet 19. mars Det er veldig mye. Vi bruker ca 2000 pr voksen. Anonymkode: fa502...043 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195148 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 19. mars #5 Del Skrevet 19. mars Anonym bruker skrev (1 minutt siden): Det er veldig mye. Vi bruker ca 2000 pr voksen. Anonymkode: fa502...043 Hva kjøper dere da? Skal man kjøpe gode råvarer koster det jo mye. Kjøtt, fisk og grønnsaker er dyrt. Eller, hva kjøper dere ikke/aldri? Anonymkode: 03f67...2b0 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195149 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 19. mars #6 Del Skrevet 19. mars Vi bruker ca 11000 i mnd på det samme. Da er det meg og 3 barn, alle over 15 år. Synes det var mye Anonymkode: 0bffb...c55 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195165 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 19. mars #7 Del Skrevet 19. mars Vi er ett barn og en voksen dame og vi bruker ca 20 000 kr på mat i løpet av en måned. Kjøper akkurat hva vi vil, og bare i friske bær så går det ca 4000 kr i måneden. Anonymkode: 742bd...173 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195167 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 19. mars #8 Del Skrevet 19. mars Tja, dere kan sikkert spare inn, men det er ikke det mest voldsomme jeg har sett. Vi bruker 20 500 kr til alt, det er mat til tre voksne og en tenåring, alt fra streaming, frisør, klær, fritid, hygiene, tannlege, gaver og husholdning. For å ha full kontroll er alt trukket av et kredittkort, som jeg nuller ut hver måned, slik at jeg ser at vi ikke går over. Ungdommen får lommepenger de selv må disponere. Anonymkode: 688e3...52c Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195170 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Optatium Skrevet 19. mars #9 Del Skrevet 19. mars Jeg syns helt ærlig det er ganske forkastelig med hva folk bruker på mat. For det første spiser folk for mye (for store porsjoner) protein og kjøtt. Det er ikke bra for kroppen og ikke bra for miljøet. Dernest kaster nordmenn mye mat, ikke bra det heller. I tillegg spiser mange for mye frukt og for lite grønt. 4000kr som nevnt over her på frukt er jo helt hinsides, ikke bra. Tenk på importen, tenner og økonomi? Galskap. Jeg og mine to mellomstore barn bruker 6500kr på mat. Vi baker brød, spiser mat laget fra bunnen av, har vegetariske alternativer, spiser mer grønt enn frukt, velger norsk alltid når vi kan, spiser mindre frukt. Drikker lite drikke som koster penger f et glass til måltidet er nok. Har gode og næringsrike måltider, men bruker ikke enorme mengder kjøtt f.eks. Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195176 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 19. mars #10 Del Skrevet 19. mars Det høres mye ut. Vi er 3 voksne damer (over 18) og bruker mellom7000 og 9000. Da er det plass til både brus, snop, juice og masse grønnsaker på budsjettet. Vi føler vi spiser godt, men benytter oss av tilbud. Anonymkode: 5e7a2...c6d Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195185 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Kamomille Skrevet 19. mars #11 Del Skrevet 19. mars Anonym bruker skrev (3 timer siden): Hva kjøper dere da? Skal man kjøpe gode råvarer koster det jo mye. Kjøtt, fisk og grønnsaker er dyrt. Eller, hva kjøper dere ikke/aldri? Anonymkode: 03f67...2b0 Nei, gode råvarer trenger ikke koste så mye. Det finnes masse billige grønnsaker, både frosne og ferske. Hvis man kjøper det som er i sesong er det enda billigere. Og Man kan fint redusere på mengden kjøtt og fisk per person. Det er en stor myte at sunn mat er så forferdelig dyrt. Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195186 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 19. mars #12 Del Skrevet 19. mars Kamomille skrev (33 minutter siden): Nei, gode råvarer trenger ikke koste så mye. Det finnes masse billige grønnsaker, både frosne og ferske. Hvis man kjøper det som er i sesong er det enda billigere. Og Man kan fint redusere på mengden kjøtt og fisk per person. Det er en stor myte at sunn mat er så forferdelig dyrt. Nja, det blir som regel alltid billigst om man lager noe usunt. Anonymkode: 03f67...2b0 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195194 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Optatium Skrevet 19. mars #13 Del Skrevet 19. mars Anonym bruker skrev (13 minutter siden): Nja, det blir som regel alltid billigst om man lager noe usunt. Anonymkode: 03f67...2b0 Helt uenig. Ost, rømme, fett er jo dyre ingredienser. Bare for å ta noen usunne varianter. Kamomille skrev (47 minutter siden): Nei, gode råvarer trenger ikke koste så mye. Det finnes masse billige grønnsaker, både frosne og ferske. Hvis man kjøper det som er i sesong er det enda billigere. Og Man kan fint redusere på mengden kjøtt og fisk per person. Det er en stor myte at sunn mat er så forferdelig dyrt. Enig med deg. Blir så provosert over folk som «altså jeg vet ikke hva du spiser, men hos oss spiser vi sunt og da MÅ vi bruke 15.000kr». Det er så vanvittig nedlatende. Men sunn mat som kålrot, kål og løk er ikke så spennende kanskje, eller folk tenker at det ikke er det. Flotte matvarer med godt næringsinnhold til en billig penge. Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195195 Del på andre sider Flere delingsvalg…
mamma til adhd gutt<3 Skrevet 19. mars #14 Del Skrevet 19. mars Vi bruker mye penger på mat og mye går til både rent kjøtt, frukt og bær. Vi kjøper fisk ofte også. Vi har råd og anledning til det så for oss er god mat ( god som i det vi liker ) høyt prioritert. Vi kunne helt sikkert brukt mindre penger og spist like sunt. Vi fråtser i frukt og grønt når det er sesong og spesielt jordbær kjøpes daglig når de norske jordbærene er å få tak i. Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195197 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 19. mars #15 Del Skrevet 19. mars Ifølge den tråden her kan de bare sette opp renta mange hakk 😂 Ikke mye som vitner om dårlig råd blant nordmenn 🙈 Anonymkode: fac04...965 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195202 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 19. mars #16 Del Skrevet 19. mars Jeg synes 17 000 er ekstremt mye. Anonymkode: 39d32...10d Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195204 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 19. mars #17 Del Skrevet 19. mars Optatium skrev (33 minutter siden): Helt uenig. Ost, rømme, fett er jo dyre ingredienser. Bare for å ta noen usunne varianter. Enig med deg. Blir så provosert over folk som «altså jeg vet ikke hva du spiser, men hos oss spiser vi sunt og da MÅ vi bruke 15.000kr». Det er så vanvittig nedlatende. Men sunn mat som kålrot, kål og løk er ikke så spennende kanskje, eller folk tenker at det ikke er det. Flotte matvarer med godt næringsinnhold til en billig penge. Du sier seriøst at dere lager middag bare av kålrot, kål og løk? Nedlatende faktisk, da tror jeg du føler litt på noe selv son greier dra det dit. Anonymkode: 03f67...2b0 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195205 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 19. mars #18 Del Skrevet 19. mars To voksne og to tenåringsgutter. Bruker 15000kr i måneden. Lager mye fra bunnen, men har to idrettsgutter som ikke får i seg brødmat. Synes ikke 17000 var så ekstremt mye. Vi er slanke mennesker alle fire, men spiser godt. Til taco går det alltid 800g kjøttdeig. Til laksemåltider spiser gutta to laksefileter hver. Anonymkode: 31282...987 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195206 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 19. mars #19 Del Skrevet 19. mars Anonym bruker skrev (54 minutter siden): Ifølge den tråden her kan de bare sette opp renta mange hakk 😂 Ikke mye som vitner om dårlig råd blant nordmenn 🙈 Anonymkode: fac04...965 Dette har du helt rett i. Nordmenn flest har laaangt fra dårlig råd. Anonymkode: a0618...6e7 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195218 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 19. mars #20 Del Skrevet 19. mars Anonym bruker skrev (1 time siden): To voksne og to tenåringsgutter. Bruker 15000kr i måneden. Lager mye fra bunnen, men har to idrettsgutter som ikke får i seg brødmat. Synes ikke 17000 var så ekstremt mye. Vi er slanke mennesker alle fire, men spiser godt. Til taco går det alltid 800g kjøttdeig. Til laksemåltider spiser gutta to laksefileter hver. Anonymkode: 31282...987 Bytt ut kjøttdeigen med bønner, og du sparer masse penger:) Anonymkode: f6358...562 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195223 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 19. mars #21 Del Skrevet 19. mars Anonym bruker skrev (4 timer siden): Vi er ett barn og en voksen dame og vi bruker ca 20 000 kr på mat i løpet av en måned. Kjøper akkurat hva vi vil, og bare i friske bær så går det ca 4000 kr i måneden. Anonymkode: 742bd...173 😲 Anonymkode: c0280...8f4 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195225 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 19. mars #22 Del Skrevet 19. mars Anonym bruker skrev (1 time siden): Du sier seriøst at dere lager middag bare av kålrot, kål og løk? Anonymkode: 03f67...2b0 Sa hun at de bare lager middag av løk, kålrot og kål? Nei, hun gjorde ikke det. Anonymkode: 39d32...10d Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195228 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 19. mars #23 Del Skrevet 19. mars Anonym bruker skrev (4 timer siden): Vi er ett barn og en voksen dame og vi bruker ca 20 000 kr på mat i løpet av en måned. Kjøper akkurat hva vi vil, og bare i friske bær så går det ca 4000 kr i måneden. Anonymkode: 742bd...173 Frotsing er usjarmerende. Anonymkode: 39d32...10d Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195230 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 19. mars #24 Del Skrevet 19. mars Anonym bruker skrev (Akkurat nå): Frotsing er usjarmerende. Anonymkode: 39d32...10d *fråtsing* Anonymkode: 39d32...10d Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195232 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Optatium Skrevet 19. mars #25 Del Skrevet 19. mars Anonym bruker skrev (1 time siden): Du sier seriøst at dere lager middag bare av kålrot, kål og løk? Nedlatende faktisk, da tror jeg du føler litt på noe selv son greier dra det dit. Anonymkode: 03f67...2b0 Tror ikke leseforståelse din er helt i orden faktisk. Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144453254-mat-hver-mnd/#findComment-150195244 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå