Anonym bruker Skrevet 9. januar #1 Del Skrevet 9. januar To voksne, gutt på 15 og jente på 11. Hva bør man beregne i utgifter på dagligvarer? Anonymkode: bf269...673 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144451920-familie-p%C3%A5-4-hva-er-matbudsjettet-pr-mnd/ Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 9. januar #2 Del Skrevet 9. januar Vi er tre, med en stor tenåring som spiser dobbelt pga trening. Det går ca 12000 Anonymkode: 92d7f...83c Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144451920-familie-p%C3%A5-4-hva-er-matbudsjettet-pr-mnd/#findComment-150172646 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 9. januar #3 Del Skrevet 9. januar 10.000 kr. Vi er veldig prisbevisste, men spiser godt. To voksne og to ungdommer på 12 og 14 år. Anonymkode: 27320...cad Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144451920-familie-p%C3%A5-4-hva-er-matbudsjettet-pr-mnd/#findComment-150172661 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 9. januar #4 Del Skrevet 9. januar Mellom 12 og 15.000 kr bruker vi. Anonymkode: c8b57...e3f Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144451920-familie-p%C3%A5-4-hva-er-matbudsjettet-pr-mnd/#findComment-150172727 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 9. januar #5 Del Skrevet 9. januar Vi bruker rundt 16 000, prøver å ikke gå over. Er fem, to voksne og tre tenåringer. Men en voksen pendler, og spiser bare hjemme på «eget budsjett» tre dager i uka, så i praksis er vi 4,5😊 Men vi har ikke det mest økonomiske kostholdet. Vi spiser råvarebasert med mye frisk frukt og grønt, egg, meieriprodukter, kjøtt og fisk. Selv om vi tar økonomiske valg så kunne vi levd en del billigere om vi spiste halvfabrikata og ultraprosessert. Anonymkode: 45e57...7e6 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144451920-familie-p%C3%A5-4-hva-er-matbudsjettet-pr-mnd/#findComment-150172739 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 9. januar #6 Del Skrevet 9. januar Vi er 5 stk, barna er 8, 15 og 17 år og vi bruker rundt 15.000kr i mnd på mat(inkludert brus/juice) og husholdningsartikler. Hva vi bare bruker i mat vet jeg ikke, men kanskje 13-14.000kr? Vi spiser mye frukt og grønt og fersk fisk og kjøtt. Spiser veldig lite halvfabrikat. Anonymkode: b3c73...6a0 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144451920-familie-p%C3%A5-4-hva-er-matbudsjettet-pr-mnd/#findComment-150172805 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 9. januar #7 Del Skrevet 9. januar Vi er 3, mor og to store tenåringer. Vi bruker ca 7000 på mat og husholdning i måneden. Det blir lite halvfabrikata, men også litt brus og lørdagsgodt hver uke. Vi spiser mye frukt og grønt. Det er ikke dyrt, men vi velger ikke så mye av de fyrste variantene. Vi er glade i ost. Der går det en del penger. Brød og kaker baker vi selv. Vi kjøper aldri frossenpizza ol, men lager fra bunnen. Kjøtt og fisk koster en del, men vi spiser mindre mengder enn de fleste. Der ligger vi på nivå med gjennomsnittet på 60-tallet omtrent. Vi har vent oss til å bruke tilbud aktivt, men å ikke falle for fristelsen til å kjøpe varer som var dyre i utgangspunktet, men å velge ting vi uansett hadde brukt. Anonymkode: ca910...b2d Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144451920-familie-p%C3%A5-4-hva-er-matbudsjettet-pr-mnd/#findComment-150172810 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 9. januar #8 Del Skrevet 9. januar Anonym bruker skrev (29 minutter siden): Der ligger vi på nivå med gjennomsnittet på 60-tallet omtrent. Hva var gjennomsnittet på 60-tallet? Anonymkode: 6b20c...cb3 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144451920-familie-p%C3%A5-4-hva-er-matbudsjettet-pr-mnd/#findComment-150172821 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 9. januar #9 Del Skrevet 9. januar Anonym bruker skrev (56 minutter siden): Hva var gjennomsnittet på 60-tallet? Anonymkode: 6b20c...cb3 Omtrent halvparten av i dag. Anonymkode: ca910...b2d Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144451920-familie-p%C3%A5-4-hva-er-matbudsjettet-pr-mnd/#findComment-150172844 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå