Anonym bruker Skrevet 20. november 2023 #1 Del Skrevet 20. november 2023 Vi bruker altfor mye penger på mat... Anonymkode: bffd2...911 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144444153-hva-er-et-normalt-forbruk-p%C3%A5-mat-for-2-voksne-og-2-ungdommer/ Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 20. november 2023 #2 Del Skrevet 20. november 2023 Mat? 14-15.000 ifølge SIFO. Anonymkode: 3cfeb...68e Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144444153-hva-er-et-normalt-forbruk-p%C3%A5-mat-for-2-voksne-og-2-ungdommer/#findComment-150032604 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 20. november 2023 #3 Del Skrevet 20. november 2023 https://www.oslomet.no/om/sifo/referansebudsjettet Anonymkode: 3cfeb...68e Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144444153-hva-er-et-normalt-forbruk-p%C3%A5-mat-for-2-voksne-og-2-ungdommer/#findComment-150032620 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 20. november 2023 #4 Del Skrevet 20. november 2023 SIFO er et ganske romslig budsjett. Det bør gå fint med 10 000 i mnd Anonymkode: df95d...98e Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144444153-hva-er-et-normalt-forbruk-p%C3%A5-mat-for-2-voksne-og-2-ungdommer/#findComment-150032649 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 20. november 2023 #5 Del Skrevet 20. november 2023 Jeg opplever Sifo sitt budsjett på 14000-15000 kr som realistisk, men da inkludert husholdningsartikler som toalettpapir, tannkrem ol. også. Man kan garantert klare seg på mindre om man må, er veldig småspiste eller har tilgang til billig/gratis mat på noen områder, men jeg tenker at med de økte prisene nå og at ungdom ofte spiser mer enn voksne, så stemmer den summen ganske godt. Vi er to voksne og tre tenåringer (14, 16 og 19 år) og ligger på rundt 16000-17000 kr i måneden. Anonymkode: 75f1a...29d Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144444153-hva-er-et-normalt-forbruk-p%C3%A5-mat-for-2-voksne-og-2-ungdommer/#findComment-150032680 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 20. november 2023 #6 Del Skrevet 20. november 2023 Vi prøver å ligge på 2500 kr i uken. 3 voksne og 1 tenåring Anonymkode: d46d6...e65 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144444153-hva-er-et-normalt-forbruk-p%C3%A5-mat-for-2-voksne-og-2-ungdommer/#findComment-150032699 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 20. november 2023 #7 Del Skrevet 20. november 2023 Vi er 4 i familien og bruker 22000 kr i måneden på mat. Anonymkode: 26490...39e Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144444153-hva-er-et-normalt-forbruk-p%C3%A5-mat-for-2-voksne-og-2-ungdommer/#findComment-150032740 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 20. november 2023 #8 Del Skrevet 20. november 2023 Vi er 2 voksne og alt fra 2-5 barn. Bruker ca 1000 i uka på middag og mellom 800-1200 på resten. Anonymkode: da3fa...941 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144444153-hva-er-et-normalt-forbruk-p%C3%A5-mat-for-2-voksne-og-2-ungdommer/#findComment-150032741 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 20. november 2023 #9 Del Skrevet 20. november 2023 Anonym bruker skrev (55 minutter siden): Vi er 4 i familien og bruker 22000 kr i måneden på mat. Anonymkode: 26490...39e 5500 pr person, det er jo helt vilt. Anonymkode: 10c66...b26 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144444153-hva-er-et-normalt-forbruk-p%C3%A5-mat-for-2-voksne-og-2-ungdommer/#findComment-150032752 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 20. november 2023 #10 Del Skrevet 20. november 2023 15-20 000, men det går fint an å klare seg på mindre om man må. Anonymkode: 57722...0a7 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144444153-hva-er-et-normalt-forbruk-p%C3%A5-mat-for-2-voksne-og-2-ungdommer/#findComment-150032760 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 20. november 2023 #11 Del Skrevet 20. november 2023 Vi er to voksne og fire store barn, altså fra 14 år og oppover. Vi har et budsjett på 15.000, men det holder hardt for tiden, går ofte litt over. Vi flotter oss på ingen måte, handler mye på salg og prøver planlegge godt, men vi kjøper ikke f.eks et kjipt syltetøy fordi det er billig, vi velger et som er godt. Tenker dere som er færre enn kan ha et budjett på mellom 10 og 16.000 et sted, alt etter hvor mye penger dere er villig til å bruke og hvor mye jobb dere er villig til å legge i å få det billig. Anonymkode: 634fa...bf1 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144444153-hva-er-et-normalt-forbruk-p%C3%A5-mat-for-2-voksne-og-2-ungdommer/#findComment-150032787 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 20. november 2023 #12 Del Skrevet 20. november 2023 Vi bruker mellom 11.000 og 13.000 pr mnd. Da er vi to voksne og tre store tenåringer. Samt et par kjærester og venner når og da. Synes folk bruker helt vilt mye penger på husholdning. Anonymkode: 6f183...044 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144444153-hva-er-et-normalt-forbruk-p%C3%A5-mat-for-2-voksne-og-2-ungdommer/#findComment-150032821 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 20. november 2023 #13 Del Skrevet 20. november 2023 Anonym bruker skrev (5 timer siden): Vi er 4 i familien og bruker 22000 kr i måneden på mat. Anonymkode: 26490...39e Det er helt vanvittig mye! Drygt 15' sier Sifo-budsjettet, med to voksne og to tenåringer. Anonymkode: 755c1...645 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144444153-hva-er-et-normalt-forbruk-p%C3%A5-mat-for-2-voksne-og-2-ungdommer/#findComment-150032848 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 21. november 2023 #14 Del Skrevet 21. november 2023 Vi bruker 10.000, to voksne og to tenåringsgutter Anonymkode: 63db6...328 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144444153-hva-er-et-normalt-forbruk-p%C3%A5-mat-for-2-voksne-og-2-ungdommer/#findComment-150032922 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 21. november 2023 #15 Del Skrevet 21. november 2023 Anonym bruker skrev (16 timer siden): Vi er 4 i familien og bruker 22000 kr i måneden på mat. Anonymkode: 26490...39e 733 kroner om dagen! Når vår familie på 4 skeier ut med finnebiff, to pakker på 150 kr hver pluss bacon, fløte sjampignon osv. blir det fortsatt under 400kr. Dette gjør vi 1-2 ganger i måneden. Ellers holder middagen seg stort sett under 200kr. Hva spiser dere egentlig på en dag? Spiser dere mye ute? 😮 Anonymkode: ca040...ac3 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144444153-hva-er-et-normalt-forbruk-p%C3%A5-mat-for-2-voksne-og-2-ungdommer/#findComment-150032947 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anonym bruker Skrevet 21. november 2023 #16 Del Skrevet 21. november 2023 Anonym bruker skrev (1 time siden): 733 kroner om dagen! Når vår familie på 4 skeier ut med finnebiff, to pakker på 150 kr hver pluss bacon, fløte sjampignon osv. blir det fortsatt under 400kr. Dette gjør vi 1-2 ganger i måneden. Ellers holder middagen seg stort sett under 200kr. Hva spiser dere egentlig på en dag? Spiser dere mye ute? 😮 Anonymkode: ca040...ac3 Man skal jo ha mer enn middag. Og så er vel alt inkludert, både mat og husholdnings- og hygieneartikler. Bare å smøre niste til fire personer koster. Anonymkode: d321c...010 Lenke til kommentar https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144444153-hva-er-et-normalt-forbruk-p%C3%A5-mat-for-2-voksne-og-2-ungdommer/#findComment-150032972 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå