Gå til innhold

Hva er et normalt forbruk på mat for 2 voksne og 2 ungdommer?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Jeg opplever Sifo sitt budsjett på 14000-15000 kr som realistisk, men da inkludert husholdningsartikler som toalettpapir, tannkrem ol. også. Man kan garantert klare seg på mindre om man må, er veldig småspiste eller har tilgang til billig/gratis mat på noen områder, men jeg tenker at med de økte prisene nå og at ungdom ofte spiser mer enn voksne, så stemmer den summen ganske godt. Vi er to voksne og tre tenåringer (14, 16 og 19 år) og ligger på rundt 16000-17000 kr i måneden. 

Anonymkode: 75f1a...29d

Annonse

Vi er to voksne og fire store barn, altså fra 14 år og oppover.

Vi har et budsjett på 15.000, men det holder hardt for tiden, går ofte litt over. Vi flotter oss på ingen måte, handler mye på salg og prøver planlegge godt, men vi kjøper ikke f.eks et kjipt syltetøy fordi det er billig, vi velger et som er godt.

Tenker dere som er færre enn kan ha et budjett på mellom 10 og 16.000 et sted, alt etter hvor mye penger dere er villig til å bruke og hvor mye jobb dere er villig til å legge i å få det billig.

Anonymkode: 634fa...bf1

Vi bruker mellom 11.000 og 13.000 pr mnd. Da er vi to voksne og tre store tenåringer. Samt et par kjærester og venner når og da. 
 

Synes folk bruker helt vilt mye penger på husholdning. 

Anonymkode: 6f183...044

Anonym bruker skrev (5 timer siden):

Vi er 4 i familien og bruker 22000 kr i måneden på mat.

Anonymkode: 26490...39e

Det er helt vanvittig mye! 

Drygt 15' sier Sifo-budsjettet, med to voksne og to tenåringer. 

Anonymkode: 755c1...645

Annonse

Anonym bruker skrev (16 timer siden):

Vi er 4 i familien og bruker 22000 kr i måneden på mat.

Anonymkode: 26490...39e

733 kroner om dagen! 
Når vår familie på 4 skeier ut med finnebiff, to pakker på 150 kr hver pluss bacon, fløte sjampignon osv. blir det fortsatt under 400kr. Dette gjør vi 1-2 ganger i måneden. Ellers holder middagen seg stort sett under 200kr.

Hva spiser dere egentlig på en dag? Spiser dere mye ute? 😮

Anonymkode: ca040...ac3

Anonym bruker skrev (1 time siden):

733 kroner om dagen! 
Når vår familie på 4 skeier ut med finnebiff, to pakker på 150 kr hver pluss bacon, fløte sjampignon osv. blir det fortsatt under 400kr. Dette gjør vi 1-2 ganger i måneden. Ellers holder middagen seg stort sett under 200kr.

Hva spiser dere egentlig på en dag? Spiser dere mye ute? 😮

Anonymkode: ca040...ac3

Man skal jo ha mer enn middag. Og så er vel alt inkludert, både mat og husholdnings- og hygieneartikler. 
 

Bare å smøre niste til fire personer koster. 

Anonymkode: d321c...010

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...