Gå til innhold

Hva er normalt matbudsjett for 2 voksne og 2 ungdommer (per mnd)


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Annonse

Vi er to voksne og to store tenåringer. Det går 1600-1900 i uka på ukeshandling. I tillegg har mannen lunch i kantina på jobben. Det koster ca 100 kr i uka og så hender det at ungdommen kjøper noe snop eller mat for egne penger i storefri eller etter skolen. For å ti i litt kan vi si 100 kr pr uke for hver av dem (de er ganske gjerrige). Da ender vi på ca 2100 i uka eller omtrent 9000 pr mnd. Hvis vi går ut og spiser  har selskap eller besøk over flere dager blir det mer.

Anonymkode: 713ea...a1d

Anonym bruker skrev (27 minutter siden):

Nå er vi bare en voksen og to ungdommer. Vi bruker ca 5-6000 i mnd, så kanskje 1500 mer om vi var en til, altså 6500-7500

Anonymkode: 1b7c9...9d7

Det er utrolig godt jobba.

Hvordan får du til det? 7 middager i uka, uansett om det er svin, storfe, fugl eller fisk er kjempedyrt, grønnsaker til alle middagene koster også masse. 

Min 19 åring spiser minst to skiver til frokost og 4 skiver til lunsj, og selv om vi på ingen måte flotter oss med pålegg så går det litt ost, leverpostei, skinke, syltetøy, agurk, tomat og paprika på en uke. De på 14 og 16 er jenter, så de spiser ikke like mye, men musli til frokost og brød til lunsj koster til dem også.

Så kommer frukt, litt saft og juice av og til, litt brus og snop i helga, for ikke å snakke om vaskemidler, dopapir, såpe osv. Bare håndsåpe går det jo en del av i uka.

Jeg handler og hamstrer på salg, velger middager etter hva som er på tilbud den uka, osv, men likevel er det helt umulig å komme så lavt som deg. Jeg bøyer meg i støvet.

Anonymkode: 7fd64...601

Anonym bruker skrev (5 minutter siden):

Det er utrolig godt jobba.

Hvordan får du til det? 7 middager i uka, uansett om det er svin, storfe, fugl eller fisk er kjempedyrt, grønnsaker til alle middagene koster også masse. 

Min 19 åring spiser minst to skiver til frokost og 4 skiver til lunsj, og selv om vi på ingen måte flotter oss med pålegg så går det litt ost, leverpostei, skinke, syltetøy, agurk, tomat og paprika på en uke. De på 14 og 16 er jenter, så de spiser ikke like mye, men musli til frokost og brød til lunsj koster til dem også.

Så kommer frukt, litt saft og juice av og til, litt brus og snop i helga, for ikke å snakke om vaskemidler, dopapir, såpe osv. Bare håndsåpe går det jo en del av i uka.

Jeg handler og hamstrer på salg, velger middager etter hva som er på tilbud den uka, osv, men likevel er det helt umulig å komme så lavt som deg. Jeg bøyer meg i støvet.

Anonymkode: 7fd64...601

Jeg er litt heldig da. Har et barn som jobber i matbutikk, og de brødene som ikke blir kjøpt, kan de ta med hjem, så jeg kjøper aldri brød/loff.

Jeg kjøper det samme som alle andre egentlig. Men bruker nok mindre kjøtt en snittet. Vi har ingen vegetarmiddager, men basen er grønnsakene, så er det litt kjøtt. Bruker bare ei pakke kjøttdeig til taco for å ta et eksempel. Og så bruker vi mye salater med brød til.

Vi bruker ikke saft eller jus, men melk til brødmåltider. Ellers drikker vi vann.

Og så handler jeg bare en dag i uken, og går vi tom for noe, så er det tomt.

Pålegg går det ikke så mye av, men ost, leverpostei, skinke og makrell i tomat går det litt av. Kjøper sånn 2kg kyllingfileter fra first price, og det holder ei uke eller to. Planlegger alle ukens middager på søndager og lager handleliste. Handler ikke så mye på salg egentlig. 

Anonymkode: 1b7c9...9d7

Annonse

Optatium skrev (58 minutter siden):

SIFO sier ca 14.000kr. Men så sier den også 9200kr for meg og mine 2 barn, ig vi ligger på 6000 i snitt. Vil med andre ord tro du kan spare inn en god del her. 

Dette. 

Anonym bruker skrev (1 time siden):

Det er utrolig godt jobba.

Hvordan får du til det? 7 middager i uka, uansett om det er svin, storfe, fugl eller fisk er kjempedyrt, grønnsaker til alle middagene koster også masse. 

Min 19 åring spiser minst to skiver til frokost og 4 skiver til lunsj, og selv om vi på ingen måte flotter oss med pålegg så går det litt ost, leverpostei, skinke, syltetøy, agurk, tomat og paprika på en uke. De på 14 og 16 er jenter, så de spiser ikke like mye, men musli til frokost og brød til lunsj koster til dem også.

Så kommer frukt, litt saft og juice av og til, litt brus og snop i helga, for ikke å snakke om vaskemidler, dopapir, såpe osv. Bare håndsåpe går det jo en del av i uka.

Jeg handler og hamstrer på salg, velger middager etter hva som er på tilbud den uka, osv, men likevel er det helt umulig å komme så lavt som deg. Jeg bøyer meg i støvet.

Anonymkode: 7fd64...601

Jeg baker alt av brød selv. Det er mye billigere og så metter det mer. Kjøper mye frukt og grønt, men nesten kun det som er i sesong. Vi bruker lite penger på drikke, alle får et glass juice/ellers vann til frokost. Lager smoothiene selv, fremfor å kjøpe ferdig. Lager stort sett mat fra bunn uten dyre halvfabrikata, spiser også lite kjøtt i forhold til mange, er også glad i vegetaralternativer. I vår husholdning er også grøt og supper fullverdige og næringsrike middager. Det er i alle fall noe av det jeg kommer på som jeg vet vi sparer inn en del på. 

Anonym bruker skrev (14 timer siden):

Vi er to voksne og to store tenåringer. Det går 1600-1900 i uka på ukeshandling. I tillegg har mannen lunch i kantina på jobben. Det koster ca 100 kr i uka og så hender det at ungdommen kjøper noe snop eller mat for egne penger i storefri eller etter skolen. For å ti i litt kan vi si 100 kr pr uke for hver av dem (de er ganske gjerrige). Da ender vi på ca 2100 i uka eller omtrent 9000 pr mnd. Hvis vi går ut og spiser  har selskap eller besøk over flere dager blir det mer.

Anonymkode: 713ea...a1d

Så flinke dere er!

Kn du komme med eksempler på middager dere har i løpet av en uke på det budsjettet?

Og pålegg? Melk/juice?

ma(G)ma med to små :) skrev (11 minutter siden):

Så flinke dere er!

Kn du komme med eksempler på middager dere har i løpet av en uke på det budsjettet?

Og pålegg? Melk/juice?

Det hjelper litt at jeg fyller fryseren med bær og sopp i sesongen. Pasta med kantareller er for eksempel veldig billig når kantareller er gratis. 

Jeg baker en del rundstykker og kjøper aldri sånt som kaker, kjeks, rundstykker og focacha i butikken. 

Vi har epler, pærer, plommer, kirsebær og rabarbra i hagen som jeg lager saft og syltetøy av. I tillegg tørker jeg frukt og bær som vi bruker i havregrøten. Det blir veldig billig mat.

Ellers bruker vi råvarer som er billige den dagen. Hvis blomkålen er billig kan vi for eksempel ha blomkål catbonara med posesaus. Det er raskt, enkelt, billig og veldig godt.

Når det er billige svineknoker kjøper vi noen og bruker til base for for eksempel ertesuppe.

Falafler er også en favoritt. Vi lager dem av tørkede kikerter og steker i stekeovnen.

Hvis noen i familien har fått fisk blir det ofte fiskesuppe med hjemmelaget flatbrød.  Da bruker vi mye gulerøtter og løk i suppa.

Vi spiser egentlig mye god mat, men vi lager det meste fra bunnen, velger billige varianter av råvarene og hamstrer når ting er i sesong og billig.

Anonymkode: 713ea...a1d

Optatium skrev (13 timer siden):

Jeg baker alt av brød selv. Det er mye billigere og så metter det mer. Kjøper mye frukt og grønt, men nesten kun det som er i sesong. Vi bruker lite penger på drikke, alle får et glass juice/ellers vann til frokost. Lager smoothiene selv, fremfor å kjøpe ferdig. Lager stort sett mat fra bunn uten dyre halvfabrikata, spiser også lite kjøtt i forhold til mange, er også glad i vegetaralternativer. I vår husholdning er også grøt og supper fullverdige og næringsrike middager. Det er i alle fall noe av det jeg kommer på som jeg vet vi sparer inn en del på. 

Jeg lager også det meste av mat fra bunnen, men det er slett ikke alltid billigst 🙈

F.eks er sønnen min veldig glad i meksikansk gryte, og en toropose med kjøttdeig er mye billigere enn kjøttdeig, grønnsaker, bønner, krydder, buljong og ris hver for seg.

Jeg lager den fra bunnen likevel da, men billigere blir det ikke.

Anonymkode: 7fd64...601

Anonym bruker skrev (53 minutter siden):

Jeg lager også det meste av mat fra bunnen, men det er slett ikke alltid billigst 🙈

F.eks er sønnen min veldig glad i meksikansk gryte, og en toropose med kjøttdeig er mye billigere enn kjøttdeig, grønnsaker, bønner, krydder, buljong og ris hver for seg.

Jeg lager den fra bunnen likevel da, men billigere blir det ikke.

Anonymkode: 7fd64...601

Med tanke på mengde så blir det nok billigere. Kjøp tørkede bønner feks og kok de opp selv. Mye mye billigere og bedre. I tillegg for du større porsjoner. Vi er 6 stykk hjemme og bruker nok ikke mer enn 10 000 i gjennomsnittet kjøper mye mat på 50% og på butikker som holdbart feks. Handler sjeldent noe til fullpris kjøper også mye på utenlandske butikker. Da spesielt frukt og grønt. Sparer veldig mye der. 

Anonymkode: 7ae84...fac

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...