Gå til innhold

Englemammer?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har en venninne som mistet babyen sin i dødfødsel og jeg er usikker på hva jeg burde gjøre/gi av oppmerksomhet. Alle er forskjellige,  men bør jeg skrive noe til henne på dagen hun mistet han på? At jeg tenker på henne?

Anonymkode: 1c277...64e

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det setter jeg stor pris at noen gjør. Det er godt å vite at andre også husker. 

Anonymkode: cd8eb...c8e

Skrevet

Vær ikke redd for å spørre og snakke om det, hvis hun vil. Stillhet er det værste. Mange tenker de ikke vil "rippe opp i sår", minne på o.l Som om man glemmer det liksom.  Bedre å vise at du gjerne vil snakke. Viktigste er å bare være der. Ta initiativ til aktiviteter, uten å være påtrengende.  Se en film, ta en kaffe, gå en tur. Lavterskel greier. Fortsett å holde kontakten og spørre om å bli med på ting, selv om hun kanskje ofte sier nei. Noe av det verste for meg var at da jeg sa nei fordi jeg rett og slett ikke orket mange dager, så forsvant folk og de sluttet å spørre. Det var tungt. Følte at jeg måtte være den som fikk vennskapet på skinner igjen. 

Anonymkode: 6e760...ee7

Skrevet

Leit å høre at vennene dine trakk seg unna selv om du ønsket å ha de nær deg sånn egentlig. Takk for gode tips. Jeg er redd for å såre derav spørsmålet 

Anonymkode: 1c277...64e

Skrevet

Ja, jeg syns du skal si akkurat det du skriver her. At du tenker på henne. Kun det. Det holder og er veldig fint syns jeg. 

Skrevet

Stikk innom med en liten blomsterbukett? Eller en sms om dere ikke bor samme sted. Eller send en blomst på døra? Bare det at du husker datoen og viser at barnet ikke er glemt vil bety mye!!

Anonymkode: 3b03f...65c

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...