Gå til innhold

Hvor ofte bytter dere støvsugerpose?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Var ikke klar over at den burde byttes ofte så her sitter den i 2-3 måneder (liten leilighet).

Anonymkode: 1f7c5...3ac

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Når den er full. 4 mnd kanskje. Og jeg har en veldig liten støvsuger/støvsugerpose. 

Anonymkode: ceffd...4b1

Skrevet

Når den er full.

Hvorfor må du bytte den oftere?

Anonymkode: ff85a...324

Skrevet

Aldri. Har robotstøvsuger. Tømmer den etter hver gang

Anonymkode: 047a0...139

Skrevet

Leste en artikkel fra astma og allergiforbundet om at den kunne inneholde sopp/mugg. Aldri tenkt over 😅 Da er jeg ikke alene om å ha den lengre. Disse posene koster jo en del så å skifte to ganger i måneden blir en kostnad. 

Anonymkode: 1f7c5...3ac

Skrevet

Når den er full. 

Anonymkode: e60bd...1df

Skrevet

En eller to ganger i året kanskje. Men har nilfisk, så posen er både stor og dyr. Filter rengjør jeg ofte, bytter en gang i året.

Anonymkode: 948c2...0d4

Skrevet

Når posen er full. 

De posene koster såpass at jeg ikke bytter for å bytte. 

Anonymkode: 5e7a7...681

Skrevet

Jeg bytter når den er full. Men så er jeg også nøye med å ikke støvsuge opp matrester, det blir det fort mugg og vond lukt av. 

Skrevet

Når den er full, og det tar som regel mye lenger tid enn 3 måneder.

Anonymkode: c3ce6...e15

Skrevet
Anonym bruker skrev (Akkurat nå):

Når den er full, og det tar som regel mye lenger tid enn 3 måneder.

Anonymkode: c3ce6...e15

Enda jeg har liten støvsuger med liten pose.

Anonymkode: c3ce6...e15

Skrevet

Når den er full, eller hvis det lukter støvsugerpromp når jeg bruker den. 

Skrevet

Hver gang jeg støvsuger.. Si én gang i mnd. Syns det lukter surt med én gang. Har astma så bytter ofte. 

Anonymkode: c3809...3ae

Skrevet

Tidligere tømte jeg den en gang i mnd og rensa filterne. Unger som reagerte på alt og ingenting, så da ble det en fast rutine. Har støvsuger med gjenbrukbar pose så greit å tømme den ofte, noe ejg tydeligvis ikke gjør ofte nok nå lengre så jeg akkurat. Mye mer styr å tømme den når det ikke er så ofte. Ungene har blitt bedre og dermed har jeg blitt litt latere. Så i filter og posen at vi har fyra i vinter, for i filteret var det litt aske. Ikke vanskelig å skjønne hvorfor støvsugeren bør få litt kjærlighet jevnlig. 
 

Savner sentalstøvsugeren vi hadde er jeg bodde før. Ingenting som ble virvlet opp eller rundt når jeg støvsugde, alt var i kjelleren. Den fikk kjørlighet en gang i mnd den også, men ikke helt lik som den vanlige støvsugeren fikk. 

Anonymkode: def45...4a5

Skrevet

Når den er full… hund, så hver 2 mnd ca

Anonymkode: da848...179

Skrevet

Når jeg setter i en ny pose støvsuger jeg først opp noe luftfriskergreier fra Dollar Store, enten sånne kuler til å ha i vaskemaskinen eller sånt ark til å ha i tørketrommelen. Bruker det aldri på klær, men greit med litt godlukt i støvsugeren ;)

Støvsuger aldri opp mat da, og aldri noe fuktig, så det mugner ikke noe inni der.

Bytter kanskje annenhver-tredjehver måned.

Anonymkode: ff85a...324

Skrevet
Anonym bruker skrev (4 timer siden):

Hver gang jeg støvsuger.. Si én gang i mnd. Syns det lukter surt med én gang. Har astma så bytter ofte. 

Anonymkode: c3809...3ae

Støvsuger du én gang pr måned?? 

Anonymkode: d6b6c...4a2

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...