Gå til innhold

Hvilken klescontainer


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Anonym bruker skrev (19 minutter siden):

Fordi Fretex sekger det svindyrt i butikkene sine.

Anonymkode: 2d00d...330

Og de sysselsetter på arbeidsmarkedstiltak og hjelper folk ut igjen i normalitet og arbeidsliv. Ja, de er dyrere enn de var før men de svindler ikke. 

Anonymkode: c5364...731

Annonse

90% av det Fretex får inn går faktisk rett til utlandet (mye til Polen) Masse skatter som går tapt… Og sikkert masse som blir kastet. Her leverer jeg gjerne til Kirkens Bymisjon sin butikk. De behandler klær og sko pent. Ellers har vi mange naboer og venner som gjerne arver. 

Anonymkode: 2a8cc...798

Jeg aner ikke hvor klærne havner annet enn hos Fretex. Hvor havner klærne man gir til UFF? Eller det man leverer til Norge gir?

Jeg kjenner leder i to organisasjoner, så leverer ofte hos dem. Ene sender klær og leker til Ukraina, andre selger noe i bruktbutikken her og sender noe til de fattigste områdene i Estland.

Anonymkode: cdf8d...37c

Anonym bruker skrev (2 timer siden):

Og de sysselsetter på arbeidsmarkedstiltak og hjelper folk ut igjen i normalitet og arbeidsliv. Ja, de er dyrere enn de var før men de svindler ikke. 

Anonymkode: c5364...731

De tar inn folk på Nav tiltak, og bruker de så lenge de kan.

Anonymkode: 2d00d...330

Anonym bruker skrev (4 timer siden):

Fordi fretex ikke er for de med dårlig råd lenger. Har blitt dyrt 

Anonymkode: b225f...461

Ja det er sykt, har blitt veldig dyrt, en venninne var innom, hun såg en H&M Tshirt som kostet 50 kr, hvis en kjøper den ny i butikk koster den 79, men du kan ta 3 betale for 2, så blir den enda billigere, så ingenting å spare på Fretex. 

Anonymkode: cb4cb...113

Annonse

Anonym bruker skrev (12 timer siden):

bør jeg donere klær til? I området her finnes bl.a Fretex, UFF og Norge Gir. Hvilken er «best» og ev. hvorfor?

Anonymkode: 609c5...e43

Jeg forhørte meg her jeg bor, og ga klær, sko, sengeklær osv til flyktninger ( ble laget et « gratis» butikk der de som ikke hadde noe, kunne plukke ut klær osv gratis). 

Anonymkode: 32fc0...6bd

Nå leverer vi til Røde kors i byen vi bodde før og familie fortsatt bor. Mottaket for Ukrainere trenger mye og det legges ut liste over hva som trengs på facebook, så en av dagene nå skal jeg og ungene rydde i klesskapet siden jeg så de ønsket seg sommerklær til jenter i våre størrelser. Ene dattra har en pose hun skulle slenge i en kontainer for noen dager siden, så flaks jeg så det før hu kasta den. 
De har fått en kontainer, men vi leverer det til ungees farfar siden han er en av de frivillige der. Ungene treffer de litt oftere enn hva vi reiser til byen. Hadde det ikke vært farfaren ville jeg funnet noe lignende her i hyen. Vet kirkens bymisjon gjør mye bra her og ofte søker etter ting på facebook. Egentlig ganske jekt å følge litt med for det gir meg piffen til å få ryddet og gitt bort mye. Før sommeren rydda jeg på hytta for å finne ut hvem sykler vi hadde vokst ifra. Fikk levert tre fine barnesykler til farfar som han fikset litt på før han tok de med (han er sykkelmenneske som liker å fikse, så hadde gjort det selv om han ikke hadde likt det så godt og er flinkere enn meg. Tror ikke det var noe mer enn vask, olje og litt stramming som måtte til) 

Før så slang jeg ting i en kontainer på utsiden av jobb, der tk de imot alt, selv ødelagdte ting. Selv om lite eller ingenting ble brukt i Norge, så gikk alt til noe bra. Alt av klær, sko, sengetøy, gardiner osv som kunne brukes ble brukt. Det som ikke kunne brukes ble brukt til å lage isolasjon. Så veldig kjekt å kunne gi ting som ellers bare hadde havna på dynga, så da valgte jeg å levere alt der siden jeg ikke ville bruke tid på å fly halve byen rundt for en annen kontainer. Da hadde jeg den kjære tidsklemma hjemme, det har jeg ikke nå med store unger. 

Anonymkode: 0f05a...7d4

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...