Gå til innhold

Blir sjampo og balsam to på likt?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Tror det har skjedd en gang i livet at de har blitt tomme samtidig. 
 

Hva jeg gjør med den som blir igjen?? Bruker den…? Jeg er sikkert dum, men jeg skjønner ikke spørsmålet. Hva ellers skal man gjøre liksom?

Anonymkode: c071c...83a

Nei, det går mer sjampo enn balsam. Jeg bytter ut den tomme med ny, sånn uansett hvilken som er tom, og fortsetter å bruke begge til neste er tom osv. Det er jo selvfølgelig ikke sånn at jeg kaster balsamflasken som er halvfull fordi sjampoen er tom, eller omvendt. Nå ble jeg usikker på om jeg egentlig skjønte spørsmålet.

Anonymkode: 84c93...b69

Haha sorr for uklarhet, hi her. Jeg bruker ikke ett merke, jeg veksler på. Håret blir ikke fint etter en stund med samme merke. Derfor får jeg kræsj i lukt om jeg fortsetter med restene. Jeg pleier derfor å ta restene til garderobeskap på treninga og ha det stående der, for der skal jeg sjelden noe viktig rett etterpå. 

Grunn til at jeg spør er at jeg snakket med en som sa hun kastet slumpene..

Anonymkode: 8cf91...09c

Annonse

Sjampoen blir oftest tom først. Da kjøper jeg ny og fortsetter med den samme balsamen til den er tom, så kjøper jeg ny av den og så videre. Hos meg er det ikke slik at det er en "slump" igjen av den ene når den andre er tom, mer som om den ene er tom og den andre er halvfull. Og både av hensyn til økonomi og miljø kunne det ikke falle meg inn å kaste en halvfull balsam- eller sjampoflaske.

Men jeg bruker et bestemt merke, da, så lukt er ikke et problem.

https://lyko.com/no/meraki/meraki-bottle-hanger-with-hooks?gclid=Cj0KCQjw8e-gBhD0ARIsAJiDsaVOsTTOxyMPFxgZHS1C3E33o1VOM9lPofeQe2i9L6DtQQ7gTgxSEeQaAqNREALw_wcB

Vi har en hylle som ligner denne i dusjen. Tre sorte flasker merket med sjampo, balsam og dusjsåpe. Det står ingen løse flasker i dusjen, jeg er ikke så glad i rot🫣Mine produkter har jeg i en skuff rett utenfor dusjen, og tar dem med inn og ut for bruk. 

Jeg liker dårlig å kombinere produkter fra ulikt merke/serie i håret mitt, så når den ene er tom, sparer jeg den andre, og fyller på i familiens pumpeflasker. Sånn blir alt brukt opp, og de tre guttene mine og mannen min har lite preferanser, og er fornøyde bare det er innhold i pumpeflaskene, de har aldri klaget. De får ofte dusjsåpe og shampoo kjøpt rimelig på Normal, og balsam fra dyrere merker som er til overs😝

Anonymkode: 53bcd...1a4

Jeg bruker opp det som er igjen, selvfølgelig. Nå kjøper jeg aldri noe som har veldig mye duft, så duftkræsj er ikke en problemstilling. Akkurat nå har jeg sjampo, balsam og hårkur fra tre ulike merker. Det går helt strålende. 

Så rart at flere her blir tomme for shampo først - jeg har i hele mitt liv tenkt hvorfor er ikke balsam flasker større en shampo flaskene siden jeg alltid går tom for balsam først 😂 Hos meg er det nesten så jeg kan bruke en flaske shampo og to flasker balsam i samme periode. Jeg trodde alle hadde det sånn 😆

Annonse

Annesmiltillivet skrev (11 minutter siden):

Så rart at flere her blir tomme for shampo først - jeg har i hele mitt liv tenkt hvorfor er ikke balsam flasker større en shampo flaskene siden jeg alltid går tom for balsam først 😂 Hos meg er det nesten så jeg kan bruke en flaske shampo og to flasker balsam i samme periode. Jeg trodde alle hadde det sånn 😆

Hvorfor bruker du så mye balsam da?

Anonymkode: 90420...625

Anonym bruker skrev (53 minutter siden):

Hvorfor bruker du så mye balsam da?

Anonymkode: 90420...625

Jeg synes jo ikke jeg bruker så mye ;) tenkte det var normalt siden jeg alltid har gjort det. Har langt hår som fort buster seg, om jeg ikke bruker balsam blir det hardt å nesten umulig å gre det. Dette var nesten litt artig å se at noe jeg trodde var normalt viser jeg å være det motsatte. Har jo hatt tråder her før om lignende ting :) 

Balsamen er tom lenge før shampooen. Kjøper ny balsam, gjerne et helt annet merke og duft. Bruker det sammen med den shampooen jeg har. Aldri tenkt at det skulle bli duftkræsj. Synes uansett det er den siste duften, altså balsamen, man kjenner. 

Anonymkode: f9140...2ad

Balsamen holder en evighet iforhold til shampoo her i huset. Merket meg og ene dattra bruker nå blir balsamen aldri tom virker det som. Kjøper ny shampoo når det trengs, men holder meg til samme. Jeg har kort hår så bruker lite balsam, bare litt så det ikke blir så elektrisk. Dattra har langt og tykt hår, men hun sier også at balsamen er veldig drøy for hun trnger bare litt av den. Andr hun har hatt må hun ha mye av. 

Anonymkode: e9d8b...7df

Anonym bruker skrev (11 timer siden):

Evt hva gjør dere med den som er igjen alene?

Anonymkode: 8cf91...09c

Det er litt ujevnt, shampo blir tom først da jeg pleier å sjamponere to ganger. Kjøper ny v behov av det som blir tomt.

Anonymkode: 7489a...391

Jeg har langt og tykt hår. Vasker håret alltid to ganger med sjampo. Balsam bruker jeg kanskje én gang i uken og kun i tuppene. Håret blir så tungt av det. Så her bruker jeg sikkert 3 flasker sjampo før balsamen er tom. Ellers er det kun den ene datteren min som også bruker balsam. Hun har langt og tynt hår, men uten balsam er det umulig å gre. Bruker selvfølgelig balsamflasken til den er tom.

Anonymkode: d7bb0...3cc

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...