Anonym bruker Skrevet 3. mars 2023 #1 Skrevet 3. mars 2023 Var innom min økonomi og såg at vi har brukt mellom 11000 og 15000 per mnd i matbutikk. Vi er to voksne og tre barn mellom 8 og 13 år. Er ikke det veldig mye? 🤔 Anonymkode: f1408...051
Anonym bruker Skrevet 3. mars 2023 #2 Skrevet 3. mars 2023 Prøver å holde oss til 7000-8000 i mnd. To voksne og to barn Anonymkode: 4ffaf...125
Anonym bruker Skrevet 3. mars 2023 #3 Skrevet 3. mars 2023 Anonym bruker skrev (27 minutter siden): Var innom min økonomi og såg at vi har brukt mellom 11000 og 15000 per mnd i matbutikk. Vi er to voksne og tre barn mellom 8 og 13 år. Er ikke det veldig mye? 🤔 Anonymkode: f1408...051 Kanskje litt mye med tanke på alderen til barna. Hadde de vært 15 år og oppover og trente mye kunne det vært forståelig. Men 3000 per hode er ikke mye, jeg bruker 3000 kr på mat per mnd alene. Har to små barn så vi bruker tilsammen ca 5000. Når de blir store så er vi plutselig oppe i 9000 om jeg skal ta utgangspunkt i min egen sum som voksen. Anonymkode: eb412...922
Anonym bruker Skrevet 3. mars 2023 #4 Skrevet 3. mars 2023 Ca. 8000 kr. To voksne og 2 barn på 10 og 12 år. Vil di vi spiser godt og er veldig prisbevisste. Anonymkode: 7e3aa...e60
Anonym bruker Skrevet 3. mars 2023 #5 Skrevet 3. mars 2023 15000 i februar på dagligvarer, altså ikke bare mat. 2 voksne og 3 barn på 7, 10 og 13. Anonymkode: 2c4c9...c86
Anonym bruker Skrevet 3. mars 2023 #6 Skrevet 3. mars 2023 Ca 15.000 To voksne og tre barn på 14, 16 og 19 år. Anonymkode: 92da0...44c
Anonym bruker Skrevet 3. mars 2023 #7 Skrevet 3. mars 2023 Nei, det høres helt normalt ut. Vi bruker omtrent det samme nå. Anonymkode: 2b1f8...b2c
Anonym bruker Skrevet 3. mars 2023 #8 Skrevet 3. mars 2023 Mellom 11-12 000 mnd for 2 voksne og 2 barn på 11, 14. Litt mye kanskje men syns ikke vi handler mer enn nødvendig, men kunne sikkert bakt mer selv, lagd mer mat fra bunnen av osv, tida strekker bare ikke til når vi begge jobber mye. Handler fast mandag og fredag. Anonymkode: 5e4b6...9d6
Anonym bruker Skrevet 3. mars 2023 #9 Skrevet 3. mars 2023 Anonym bruker skrev (2 timer siden): Nei, det høres helt normalt ut. Vi bruker omtrent det samme nå. Anonymkode: 2b1f8...b2c Ok, så bra 👍 synes bare det høres mye ut. Men mat og husholdningsart. er jo dyrt 🤔 Anonymkode: f1408...051
Anonym bruker Skrevet 3. mars 2023 #10 Skrevet 3. mars 2023 11000 i mnd på alt som kjøpes på matbutikken - mat, toalettartikler, såpe etc. 2 voksne og to tenåringer. Begge tenåringene trener, den ene to dager i uken, den andre opptil 8 økter i uken. Lager nesten all mat fra bunnen. Anonymkode: a805f...ef9
Anonym bruker Skrevet 3. mars 2023 #11 Skrevet 3. mars 2023 Anonym bruker skrev (2 timer siden): Mellom 11-12 000 mnd for 2 voksne og 2 barn på 11, 14. Litt mye kanskje men syns ikke vi handler mer enn nødvendig, men kunne sikkert bakt mer selv, lagd mer mat fra bunnen av osv, tida strekker bare ikke til når vi begge jobber mye. Handler fast mandag og fredag. Anonymkode: 5e4b6...9d6 Det er ikke nødvendigvis billigere å lage fra bunnen... F.eks ville sønnen i huset her gjerne ha meksikansk gryte til middag forrige dagen, og jeg lagde den fra bunnen. Med alle grønnsaker, ris og kjøttdeig ble det mye dyrere enn å bare kjøpe kjøttdeig og en toropose. Anonymkode: 92da0...44c
Anonym bruker Skrevet 3. mars 2023 #12 Skrevet 3. mars 2023 Anonym bruker skrev (31 minutter siden): Det er ikke nødvendigvis billigere å lage fra bunnen... F.eks ville sønnen i huset her gjerne ha meksikansk gryte til middag forrige dagen, og jeg lagde den fra bunnen. Med alle grønnsaker, ris og kjøttdeig ble det mye dyrere enn å bare kjøpe kjøttdeig og en toropose. Anonymkode: 92da0...44c Du kjøper jo ikke 30 riskorn da, som en toropose inneholder. Og grønnsaker i meksikansk gryte? 5 bønner da eller? Klart det er billigere å lage fra bunnen. En toropose metter ikke en familie på 2 voksne og 2 ungdommer. "Alle grønnsaker, ris og kjøttdeig". De aller fleste lager ris og kjøttdeig i tillegg til toroposen. Så hva var dyrere? "Alle grønnsakene"? Anonymkode: eb412...922
Anonym bruker Skrevet 3. mars 2023 #13 Skrevet 3. mars 2023 Mye penger , vi bruker 8-9000 å det rr mer enn nok Anonymkode: 29633...beb
Anonym bruker Skrevet 3. mars 2023 #14 Skrevet 3. mars 2023 Anonym bruker skrev (11 minutter siden): Du kjøper jo ikke 30 riskorn da, som en toropose inneholder. Og grønnsaker i meksikansk gryte? 5 bønner da eller? Klart det er billigere å lage fra bunnen. En toropose metter ikke en familie på 2 voksne og 2 ungdommer. "Alle grønnsaker, ris og kjøttdeig". De aller fleste lager ris og kjøttdeig i tillegg til toroposen. Så hva var dyrere? "Alle grønnsakene"? Anonymkode: eb412...922 Hvorfor så nedlatende, hva er vitsem med det? Anonymkode: 1a57d...e13
Anonym bruker Skrevet 3. mars 2023 #15 Skrevet 3. mars 2023 SIFO sitt referansebudsjett viser vel ca 12700 kr for en familie på 5. det ekskludert såper/dopapir, husholdningsartikler. Vi er 2 voksne og 3 barn. Vi har et matbudsjett på 13.000 , men det skal inkludere 1 tank på den ene bilen vår også. Anonymkode: 5890c...033
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå