Gå til innhold

Dere med samlet inntekt på ca. 1.7 mill


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Vi har fem mill. i lån og ca 1,7 i inntekt. 
Med dagens renter og strømpriser gjør det at vi må velge bort mye moro. Men vi sparer til barna og til pensjon. 
Det er ikke oss du treffer på kino eller kafeen i sentrum, og vi reiser ikke på dyr ferie, selv om vi ikke lider noen nød heller. 
Men livet blir mye bedre om renta går ned igjen. 

Anonymkode: 8a027...387

Annonse

Antall barn, antall biler, framtidige muligheter til økt lønn, jobbsikkerhet, utleiemulighet er faktorer som også spiller inn.

Vi har tøyd strikken ganske langt, men boligen er i et veldig attraktivt område og har allerede steget mye i verdi på få år. Selvsagt ikke et gunstig marked akkurat nå, men de er ikke boligene med best beliggenhet som synker mest i verdi.

 

Anonymkode: b1151...0a6

Vi har ca 1,5-1,6 i samlet inntekt og har lån på fem millioner. Det går helt fint. Betaler 5000 ekstra på lånet hver måned  i tillegg til annen sparing. Vi har råd til det meste vi ønsker, men vi drar ikke på dyre ferier eller har andre dyre luksusvaner (utenom vaskehjelp).

Anonymkode: bec1c...980

Vi har inntekt på litt over 1.7, og har 3.5 i lån. To barn, to biler og hus i utlandet. Det går veldig fint, og vi sparer omkring 30.000 kroner ekstra i måneden. Betaler omkring 16.000 kr på lånet i mnd tipper jeg. 

Anonymkode: 256cb...cb6

Det hadde vi for snart 3 år siden. Med 1,5 mill i egenkapital fikk vi i hvert fall innvilget 4,7 i lån. Da hadde vi ca 400 000 i studielån også. 
 

Husk at de siste 100 000 er mer sårbare midler enn de første 100 000, så ha en en god buffer. Vi opplevde å miste ene jobben 1 mnd etter vi flyttet inn i nye huset og vips var samlet inntekt redusert med over en halv million, 

Anonymkode: 55dd3...175

Har 4,7 i lån. 2 mill av de er bundet med en rente på 2%, resten er rammelån der rammen er 4,2. Så vi kan ta it 6,2 i lån uten ny søknad. Huset er verdt 16 mill da, så gode marginer. Vi har det helt greit, men har veldig stort hus så det er ekstremt dyrt i drift nå. 

Anonymkode: 8dc52...3b7

Vi har tett på to mill i inntekt og rett under fem mill i lån. Mer enn nok🙈lever dog greit både med økt rente og økte strømpriser, og den fleksibiliteten vil jeg gjerne fortsatt ha! Har både to biler, hytte og hus……

Anonymkode: 126c9...d62

Annonse

Vi er på utkikk etter ny bolig, og har et makslån på rett over 8. Finansieringsbevis/totalsummen en del høyere pga egenkapital. 

Med dages rente er det 43 000 i lån i mnd, 5% opp nesten 70. Vi er nok ikke villige til å makse det finansieringsbeviset!

Anonymkode: 10007...d7a

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...