Gå til innhold

Bad kjeller ikke i bruk, oppvarming


Anbefalte innlegg

Vi har et bad i kjeller som vi ikke bruker nå, blir for dyrt å holde det varmt nok. Men, det må jo varmes opp noe for ikke at vann skal fryse. Det er kun varmekabler der, og de er sånn at tom nederste trinn gir over 20 grader. Lønner det seg da å skru kablene av og på for å holde ca 10 grader. Er det passe? Eller vil av og på skruing gjøre at det likevel går like mye strøm? 

Anonymkode: 50326...cc2

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144436374-bad-kjeller-ikke-i-bruk-oppvarming/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Ville ikke skrudd dem av og på, det tærer mer på varmekablene.

Dessuten, er det ordentlig kaldt hos dere så kan kulden fort ta over - og det blir mye dyrere enn å ha varmekablene på der nede.

Slår du av kablene så vil det jo bli helt kaldt igjen, og det krever mye energi for å varme opp igjen det som da er blitt kaldt.

Anonymkode: 8f492...236

Nå har kablene stått på i 3 døgn, fet har gått opp fra 9 til 13 grader, og hver gang jeg sjekker lyser det, altså de varmer. Vi har flere rom tilstøtende til dette badet, boder, hvor vi ikke trenger varme, men nå varmes vel alt opp av kablene. Det er 13 minus ute. 

Anonymkode: 50326...cc2

Annonse

Anonym bruker skrev (22 minutter siden):

Trenger ikke å ha på varmekabler. Mange bad som ikke har varmekabler. Sett inn en liten ovn eller noe heller.

Anonymkode: 5a907...e95

Det er nesten ikke plass til det, er roterom for tida🙈

Anonymkode: 50326...cc2

Anonym bruker skrev (20 minutter siden):

Det er bare tull at å slå av og på tærer på kablene. Det gjør jo en termostat hele tiden. Du kan slå av, men det er vann der så du må passe på at det ikke fryser. 

Anonymkode: 1811b...be7

Ja, er ikke det samme som termostaten gjør? Ja, det er pga frost vi må varme opp noe.

 

Anonymkode: 50326...cc2

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...