Gå til innhold

Joggere


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Sko må du finne ut av selv, det som passer en fot passer ikke nødvendigvis til en annen. Mange er f.eks. kjempefornøyde med Hoka-sko, mens de ikke er i nærheten av å passe mine føtter. Når du jogger på denne tiden av året så må du også ha sko som har godt grep, for det er fort gjort å skli på våt asfalt, antydning til is på asfalt, våte steiner eller røtter osv., det kan sportsbutikker hjelpe deg med.

Jeg kan ikke jogge for tiden, men om jeg skulle jogge nå så hadde jeg tatt en lett, langarmet treningsskjorte eller superundertøy under en tynn treningsjakke/skijakke. Ikke veldig kaldt her enda. Jeg var innom sportoutlet forleden dag, så der en joggejakke som hadde tynne armer, men som var foret i "vesten" - den tror jeg hadde vært perfekt å ha når det er litt kaldere, ev. under en annen treningsjakke/skijakke. I regnvær tror jeg at jeg bare hadde tatt min eldste regnjakke, den holder egentlig ikke lenger, så vil bli våt i den, men ikke med det samme, og den puster noenlunde greit. Kaster ikke gamle regnjakker, men bruker dem som vindjakker og joggejakker i regn i noen år til ;) Spesielt praktisk om de har en slik glidelås til å åpne i armhulen, så får man litt ekstra lufting.

Kjøpte meg nye joggesko i sommer som er veldig gode, men jeg ser at nå som asfalten er våt og litt vått løv, så er de egentlig for glatte. Så skulle jeg jogget nå burde jeg hatt noen med bedre grep i sålen. Til vinter med snø/is har jeg joggesko med pigger.

Anonymkode: d87e2...b7e

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144435440-joggere/#findComment-149866415
Del på andre sider

Jeg jogger i treningsbukse og treningstskjorte, hettegenser eller treningsjakke. Er det veldig kaldt har jeg ull under og på meg pannebånd og handsker. Jeg synes faktisk H&M har veldig greit treningstøy til en ok pris. Det viktigste er skoene, der bør du ha god kvalitet hvis du tenker å jogge mye/jevnlig. 

Anonymkode: 801a8...0e3

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144435440-joggere/#findComment-149866446
Del på andre sider

Til kaldere vær slik det er nå bruker jeg en varmetights - har en fra bara som er supergod. Varmetights ser ut som vanlig tights men har børstet innside som holder varmen. 

På overkroppen har jeg vannavvisende løpejakke, med fleece og evt ull under (hvis det er minusgrader). Løpejakken jeg bruker er fra craft og er noe polstret på torsoen.

Sko må du finne frem til selv, dra gjerne på løplabbet og finn noe som passer deg. Nå på høsten bruker jeg løpesko med gore tex, slik at jeg holder meg tørr. Er det is og snø bruker jeg løpesko med pigger. 

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144435440-joggere/#findComment-149866476
Del på andre sider

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...