Gå til innhold

Noen som er butikksjef her?


Anbefalte innlegg

Jeg er vikarierende butikksjef på Gina Tricot, og trives godt med det. Men jeg føler lønna er lav i forhold til ansvars-området mitt. Jeg har ca 230,- i timen for å kjøre lønn, markedsføre, har ansvar for gode salgstall, personal, etc. 

Hva tjener dere andre i samme stilling? 

Anonymkode: 407b9...2c1

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144434945-noen-som-er-butikksjef-her/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Det er en underbetalt bransje, så 230 er en ganske god lønn som fersk butikksjef. Du vil aldri få betalt som fortjent i den bransjen. Derfor sluttet jeg som butikksjef og gikk over til vanlig medarbeider.

Anonymkode: 83f0f...4fd

Det er veldig liten forskjell på lønn "på gulvet" og som sjef i butikkbransjen, særlig i småbutikker hvor det er mye damer ansatt.

Det er større forskjell i mat og elektronikkbransjen f.eks, de har høyere lønn og gode bonusordninger.

Jeg var butikksjef i en bokhandel i over 15 år, men valgte etterhvert å gå ned i vanlig stilling. Med tilleggene jeg da fikk for ubekvem arbeidstid gikk jeg knapt ned i lønn.

Som butikksjef hadde jeg fastlønn, og ingen tillegg for hverken ubekvem arbeidstid eller overtid. Det var veldig dårlig betalt med tanke på ansvaret man har.

Om du er ung og ikke enda har full ansiennitet har du en helt vanlig lønn i vår bransje. Tariffen for full ansiennitet "på gulvet" er 221,62 kr i timen pluss ganske gode tillegg for kveld og helg.

Anonymkode: f1ab4...1f0

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...