Gå til innhold

P-piller blødning i snart 14 dager??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Datter har begynt på p-piller, nå har hun begynt på brett 3. nå har hun  blødd i snart 14 dager i strekk. 
Er dette vanlig? 

Anonymkode: a3318...f3c

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Går hun rett fra brett til brett uten blødning?

Da kan det bli litt surr, for det er veldig forskjellig fra kropp til kropp hvordan den reagerer på det.

Jeg måtte ha en blødning hver tredje måned for å unngå at jeg blødde "i hytt og pine" uten kontroll.

Så jeg tok tre brett uten mellomrom og blødning, hadde en blødning også tre brett uten igjen.

Noen kan gå rett fra brett til brett i årevis uten å blø, mens andre knapt kan hoppe over en blødning uten at kroppen reagerer med å blø.

Man må prøve seg frem litt.

Anonymkode: 0e957...771

Skrevet

Ofte får man p-piller med lavt hormoninnhold når man starter på p-piller. Jo lavere hormonverdier, jo mindre farlige bivirkninger er det. Men for noen er det for lave verdier, og da blir det lett lange og / eller mange blødninger. Det skjedde med meg da jeg fikk mine første p-piller for en evighet siden, og det samme skjedde med datteren min da hun fikk sine første.  Hun måtte rett og slett få piller med mer hormoner, noe vi egentlig ikke liker, men hennes alternativ er ikke å bli gravid, men å ha så sterke menssmerter at hun ligger rett ut 5 dager i måneden, så det er på en måte ikke noe valg. 

Anonymkode: 8eb5e...e9b

Skrevet

Hvor gammel er hun?

Ville prøvd et annet merke p piller, ingen p piller er farlige lenger, må bare vite familiehistorikk når det gjelder høyt blodtrykk, blodpropp osv, for da må en være obs.

Anonymkode: f1d7d...6fe

Skrevet

Er det Cerazette? Disse er notoriske for dette.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...