Gå til innhold

Dere med hormonspiral


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor lenge hadde dere den før den måtte byttes ut. Jeg kom på nå at jeg har hatt min nå i over 6 år🙈 og ble rimelig stressa at den må ut. Reiser dog på ferie og lurer på om det kan vente til over sommeren. 

Anonymkode: 8ee53...18e

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Min kunne visst sitte i 10 år.. Fikk den inn midt i 40-årene.

Anonymkode: 4cd9c...5c4

Skrevet
Anonym bruker skrev (Akkurat nå):

Min kunne visst sitte i 10 år.. Fikk den inn midt i 40-årene.

Anonymkode: 4cd9c...5c4

Da ble jeg litt trøsta🙈. Du har alts hormon og ikke vanlig?

Anonymkode: 8ee53...18e

Skrevet

Trodde det var fem år? At den ikke virker like godt etter fem år.

Anonymkode: 01a7d...469

Skrevet

Fem år for å vere sikker på at den virkar fekk eg høyre. 

Anonymkode: dd3fc...07b

Skrevet

Jeg fikk beskjed om 5 år for å være på den helt sikre siden.
Den kan fint vare flere år etter det, men effekten vil avta litt etterhvert.
Det første tegnet på at den må byttes ut er at mensen kommer tilbake/blir sterkere.

Anonymkode: c6e24...c06

Skrevet

Jeg har hatt min i 13 år. Har vært på mange sjekker opp i gjennom årene. Den sitter fint og gjør jobben den skal. Gynekologen min sier at så lenge jeg ikke får blødninger så kan den bare være. 

nå har jeg fått menstrasjon igjen og har derfor bestilt time til å bytte den ut. 

Anonymkode: 4f667...cc6

Skrevet

Problemet med å vente til mensen kommer tilbake er at det kan være for sent, da er syklusen igang igjen.

Men den fungerer jo nesten som en konbberspiral da, så det er ikke så lett for et egg å feste seg. Den fungerer litt dårligere enn en kobberspiral da så det er litt lettere å bli gravid utenfor livmoren eller i livmoren ved siden av spiralen.

Sjansen er likevel liten, så et år på overtid er ingen krise, og et par måneder til eller fra spiller ingen rolle. Bestill time til bytting etter ferien.

Anonymkode: 9a897...2d0

Skrevet

Jeg hadde min første i drøye 6 år og fikk beskjed at den jeg satt inn da jeg var 44 år bare kan sitte til jeg er ferdig med spiral. 5 års grensen er for å være på den sikre siden. 

Anonymkode: e4e0c...7ac

Skrevet

Hvis du er redd for graviditet så er det ikke garantert etter 5 år. Bruk kondom i tillegg.

Anonymkode: 3688c...718

Skrevet

Jeg var å byttet min nå i juni, da har jeg hatt den i over 5 år. Den ga meg ingen plager og gyn sa den kunne sitte en stund til. Spurte om det var fare for å bli gravid etter 5 år med samme spiral, og det var det ikke, sa hun. Men det kunne bli hyppigere blødninger. 

Anonymkode: cb434...77b

Skrevet

7 år fikk jeg beskjed om da jeg var på gyn i høst. Har mirena.

Anonymkode: 4da6c...b74

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...