Gå til innhold

Hvilket juleservise har du?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Anonym bruker skrev (38 minutter siden):

Denne serien skal jeg begynne å samle på,venter bare på at noen selger det brukt her jeg bor :D

Screenshot_20201204-192522.jpg

Screenshot_20201206-091340_Gallery.jpg

Anonymkode: 11134...3aa

Så at det fantes i både rød og hvit serie. Likte veldig godt den hvite. https://www.firkloveren.no/tilbud/asas-jul-hvit

Anonymkode: 12a44...991

Annonse

På kjøkkenet har vi i hele desember et frokostservice kjøpt på Europris for mange år siden. Røde asjetter med nisser på, for ungene er det advent når de vanlige asjettene byttes ut med disse :)

Det er denne serien/tegningene, men gammelt så hele asjetten er rød med bilde av nissemor og nissefar på:

https://b2b.modernhouse.no/lars-line-asjett.html

Jeg har snakket om å bytte det ut mange ganger, jeg kjøpte det på salg etter jul for sikkert 10-15 år siden, betalte 10 kr pr asjett liksom. Men ungene nekter, det er dette serviset som er jul for dem. Spiser frokost av det hver dag i hele desember.

Middagsservise har jeg ikke, men skulle jeg hatt et ville det vært dompap. Synes det er kjempefint, og kan egentlig brukes hele vinterhalvåret og ikke bare til jul...

https://www.porsgrund.com/nettbutikk/serviseserier/dompap?gclid=CjwKCAiAn7L-BRBbEiwAl9UtkDgMs7hawBznq9DB2JgkUYgfRZFuHzk85RWF7hYRqobFlnF5oXMtdRoCPR0QAvD_BwE

Anonymkode: b3fa8...fdc

Anonym bruker skrev (19 minutter siden):

Så at det fantes i både rød og hvit serie. Likte veldig godt den hvite. https://www.firkloveren.no/tilbud/asas-jul-hvit

Anonymkode: 12a44...991

Der er vi forskjellige jeg syns det var finere med farge :)

Anonymkode: 11134...3aa

Annonse

Vi kjøpte røde tallerkener med en elg på, fra Søstrene Grene. Dette var for mange år siden, tror ikke de selger det lenger. De er ganske oppskrapet. 

I år har vi investert i 6 middagstallerkener fra Julemorgen, som du har sett på. Har sett på de i flere år, og først nå vi har tatt oss råd😉.

Anonymkode: f6632...d49

mamma til adhd gutt<3 skrev (2 timer siden):

Dette var klassisk og flott! Skulle vi hatt juleservise hadde dette blitt vurdert. 

Dette fra Hammershøi er nydelig  - MEN: Det er kun digre krus, ikke kopper eller mindre krus. Jeg syns derfor at det er ubrukelig til annet enn middag, og det er kjempesynd. Jeg har Nisseservise fra Porsgrunn porselen, kaffe-, kaffe-, krus, frokost, middag, serveringsfat og boller. Vil ha alt i samme serie.

Anonymkode: 0ebca...0ea

Anonym bruker skrev (5 minutter siden):

Dette fra Hammershøi er nydelig  - MEN: Det er kun digre krus, ikke kopper eller mindre krus. Jeg syns derfor at det er ubrukelig til annet enn middag, og det er kjempesynd. Jeg har Nisseservise fra Porsgrunn porselen, kaffe-, kaffe-, krus, frokost, middag, serveringsfat og boller. Vil ha alt i samme serie.

Anonymkode: 0ebca...0ea

Selv elsker jeg digre krus jeg da. Her bruker vi bare arve porselenet jeg har etter bestemor. Klassisk hvit og blått. Pynter i stedet bord med lys og blomster. Allergisk mot alt med nisser😅

Jeg har Nisseservise fra Porsgrunn som jeg fikk litt av for en haug med år siden. Kanskje ikke det jeg ville ha spart på i dag, men ettersom et har fulgt oss i mange år, så er det like koselig å ta det fram hver jul. Vi har forresten bare kaffeserviset, bestemte oss for å holde oss til det. Til julemiddagen og første juledag bruker vi et gammelt arveservise fra mannen. Det er ikke juleservise, men det serviset som hans bestemor alltid brukte og derfor har det mange minner for ham, og nå meg. Resten av jule bruker vi et ganske vanlig hvitt servise sammen med juleservietter og litt ekstra pynt. 

Anonymkode: b9132...1d5

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...